Bardzo często w rodzinnych archiwach przechowywane są zdjęcia, upamiętniające ciekawe, często już nie istniejące miejsca na terenie naszej gminy, jak również życie miejscowości w naszym regionie w okresie przed i powojennym. I właśnie taki niezwykły zbiór chcemy stworzyć i  ocalić w pamięci o historii naszej gminy. Planujemy zorganizować plenerową wystawę, być może uda się również wznowić wydanie tak popularnego wydawnictwa „Mielno w starych fotografiach”. Prosimy więc o informację, czy są w posiadaniu starych fotografii związanych zarówno z codziennym życiem wiosek, jak i zdjęć przedstawiających domy, budowle, kościoły, w okresie międzywojennym, w czasie II wojny światowej i latach powojennych.

Z doświadczenia wiem, że w wielu naszych domach znajduje się wiele podobnych bardzo ciekawych fotografii. Dlatego zwracam się do Czytelników z prośbą o udostępnienie tych zdjęć. Jeśli ktoś posiada interesujące materiały (zdjęcia, dokumenty, rysunki, itp.) lub wspomnienia i chciałby się nimi podzielić, prosimy o kontakt: e-mail: kontakt@ckm.mielno.pl lub telefoniczny: 94 315 60 71 lub osobisty w siedzibie Centrum Kultury w Mielnie przy ul. Bolesława Chrobrego 45.