Centrum Kultury w Mielnie zawsze w marcu przygotowuje kalendarz wydarzeń na sezon wakacyjny. W ubiegłym roku, pomimo pandemii, udało nam się zorganizować około 30 imprez artystyczno – kulturalnych. Już dziś zapraszamy mieszkańców i turystów na wydarzenia organizowane w całej gminie Mielno od czerwca do września pod wspólną nazwa Mieleńskie Lato Artystyczne 2021. 

W harmonogramie znajdą dla siebie coś nie tylko miłośnicy aktywnego wypoczynku, ale też fani motoryzacji i tacy, którzy kochają muzykę na żywo. Wszystkie wydarzenia odbędą się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Już na początku maja (02.05) w Mielnie odbędzie się impreza rekreacyjna  BAŁTYCKI TOUR NORDIC WALKING. To świetna propozycja dla kijkarzy i biegaczy.  Udział w zawodach na dystansie 5 km i 10 km mogą wziąć amatorzy, średnio zaawansowani oraz zawodowcy. Aby rozpocząć lub kontynuować przygodę z Nordic Walking wystarczą wygodne buty sportowe i pozytywne nastawienie. Dodatkowo ten rodzaj rekreacji można uprawiać samemu, z rodziną czy znajomymi według indywidualnych upodobań. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału, będziemy mieli bezpłatne wejściówki dla wszystkich chętnych osób zamieszkujących naszą gminę. W tym roku w imprezie mogą wziąć udział także miłośnicy biegania podczas BIEGU ŚLADAMI MORSA na dystansie 5km. Tutaj również  dla uczestników z Gminy Mielno darmowe wejściówki! Rejestracja 👉🏼 www.pucharnw.pl

Podczas długiego weekendu czerwcowego deptak przy ul. Kościuszki w Mielnie opanuje OGÓLNOPOLSKI ZLOT ZABYTKOWYCH CITROENÓW. Łącznie może pojawić się nawet 100 unikalnych maszyn z różnych epok, które można będzie podziwiać w dniu 05.06.2021 r. od godz. 10:00-14:00. Nie może przegapić tego wydarzenia żaden miłośnik motoryzacji! 

Teren naprzeciwko siedziby Centrum Kultury czyli działka przy starym kasynie (ul. B. Chrobrego 38) w tym roku przejdzie prawdziwą metamorfozę i zamieni się 
PRZYSTAŃ. KULTURA, czyli całkowicie nowe miejsce na kulturalnej mapie Mielna. 

Cały teren zostanie zagospodarowany, ustawione będą ławki i inne elementy małej architektury oraz namiot, który w zależności od obowiązujących obostrzeń pomieści nawet 600 osób. To właśnie tam organizowane będą największe imprezy, występy kabaretowe i koncerty z muzyką na żywo. Gwiazdami nadchodzącego Mieleńskiego Lata Artystycznego będą m.in.: Kabaret Czesuaf, IRA, Łąki Łan, Zeppelinians – Tribute Band. 

Kulminacyjnym wydarzeniem tego lata będzie HIPPIEZA FESTIWAL MUZYKI I SZTUKI. To kilkudniowe wydarzenie muzyczno – artystyczne dla którego inspiracją stał się I Ogólnopolski Zlot Hipisów, który odbył się w 1968 roku właśnie w Mielnie, a udział w nim wzięła m.in. znana polska artystka Kora. Powstał więc pomysł na zorganizowanie wydarzenia osadzonego w klimacie lat 60tych i 70tych. Powracająca w muzyce, modzie i stylu moda na klimat hippie
zainspirowała Centrum Kultury w Mielnie do stworzenia odrębnego wydarzenia.
To dwudniowe wydarzenie z udziałem najbardziej rozpoznawalnych w Polsce artystów. Na jednej scenie zagrają Terrific Sunday, Michał Szczygieł, Kwiat Jabłoni, Ania Dąbrowska, Tomasz Organek. Impreza odbędzie się na Przystań. Kultura w dniach 13 -14.08.2021.

STREFA AKTYWNEGO PLAŻINGU to kolejna propozycja na wakacje w Gminie Mielno. Ten autorski projekt Centrum Kultury w Mielnie, skupia się na ulubionym miejscu każdego turysty odwiedzającego Gminę, czyli na plaży. Chcąc organizować różnego rodzaju aktywności dla turystów w ciągu dnia, nie możemy zakładać, że wygramy z główną atrakcją Mielna, czyli plażą. Dlatego przenosimy się na nią, tworząc strefy aktywnego plażingu. To miejsca w których przez cały dzień odbywać się będą animacje dla dzieci ale też dla całych rodzin, zajęcia zumby, jogi, pilates. Nie zabraknie również piłki plażowej i innych rozgrywek sportowych a także umilającej pobyt na plaży muzyki. Wieczorami planujemy również organizacje bardzo modnej zabawy z proszkami holi. 

Podczas Finału Strefy Aktywnego Plażingu (22.08.2021 r.) na plaży w Mielnie przygotowane zostaną dodatkowe atrakcje m. in. pokaz ratownictwa wodnego, zawody sportowe, pokaz fajerwerków oraz koncert zespołu TRIO HUBAS.

Po raz drugi  na Jamnie odbędzie się wyjątkowa impreza wodniacka. To już druga edycja wydarzenia pod tytułem GALA ŻAGLI. Przez cały dzień w regatach o puchar Burmistrza Mielna mierzyć się będą ze sobą żeglarze z całego regionu. Wieczorem zapraszamy na widowiskową paradę jachtów a na jednym z nich zespół szantowy Stara Kuźnia da koncert z jeziora. Na zakończenie imprezy odbędzie się pokaz sztucznych ogni. 

Tradycyjnie przez całe lato w kościołach w Mielnie i Sarbinowie odbędzie się cykl koncertów pod wspólną nazwą MIELEŃSKIE WIECZORY ORGANOWE. Dzięki współpracy z filharmonią Koszalińską podczas Międzynarodowego Festiwalu Organowego, co roku możemy gościć najlepszych artystów z całego świata. Dokładne terminy koncertów uzależnione są od harmonogramu układanego obecnie przez Filharmonię Koszalińską.

SKARBNICA WIOSKI RYBACKIEJ W CHŁOPACH to miejsce z ogromnym potencjałem, które integruje mieszkańców oraz turystów. Lokalizacja ta ma stać się głównym punktem spotkań dla obu grup, dlatego  na placu przy Skarbnicy zostaną zorganizowane wydarzenia, nawiązujące tematyką do tradycji związanych z Bałtykiem oraz rękodziełem. Najważniejszym z nich będzie wystawa “BAŁTYCKI BURSZTYN” ze zbiorów Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Będzie to pierwsza i największa wystawa bursztynu w naszym regionie. Ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty średniowiecznej obróbki bursztynu. Wystawa będzie połączona ze stałą ekspozycją w Skarbnicy, dlatego w jednym czasie i w jednym miejscu będzie można poznać bałtycki bursztyn oraz historię rybactwa.

Przy Skarbnicy w czasie wakacji planujemy również zorganizować spotkania dla dzieci z Darkiem Stolarzem, koncert zespołu szantowego oJ Tam a także spotkania teatralne pod nazwą „Teatr w małym mieście”

KINO NA LEŻAKACH to stały element Mieleńskiego Lata Artystycznego. Wydarzenia w miarę możliwości powróci w tym roku do tradycyjnej formy – w zeszłym roku z powodu obostrzeń widzowie nie oglądali filmów z leżaków, lecz z własnych aut.

We wrześniu zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do wzięcia udziału w RAJDZIE ROWEROWYM #WszystkieDrogiProwadząNadMorze organizowanym na trasie pięknej trasy rowerowej Velo Baltica. Imprezę planujemy zorganizować wspólnie z Ustroniem Morskim i Kołobrzegiem a na trasie na uczestników będą czekać specjalne zadania w ramach gry miejskiej. To impreza idealna na pierwszy jesienny weekend na sportowo i wspólną zabawę dla całych rodzin. Twarzą i uczestnikiem wydarzenia będzie znany w kręgach „rowerowych” Prezes Fundacji Promowania Sportu Jarosław Marycz – były kolarz zawodowy “Grupa zawodowa Saxo – Tinkoff”.

Dokładny kalendarz wydarzeń Mieleńskiego Lata Artystycznego już wkrótce dostępny będzie  w internecie na stronach www.ckm.mielno.pl oraz www.facebook.com/ckmielno. Jak co roku nasze drukowane materiały promocyjne (plakaty, ulotki) dostępne będą w punktach Informacji Turystycznej w Mielnie i w Sarbinowie a także u wszystkich sołtysów.