🔴 Drogie Morsy, zgodnie z naszą obietnicą – mamy dla Was dzisiaj ostateczną decyzję ws. tegorocznego Zlotu w Mielnie.

⚫ ROLLERCOASTER BEZ TRZYMANKI

Co roku przygotowania do Zlotu to dla nas prawdziwe szaleństwo, ale kochamy to robić i prawdę mówiąc, nie wyobrażamy sobie, by kiedykolwiek Zlotu zabrakło! 💙 Czekamy na niego cały rok! Ostatnie tygodnie jednak to był dla nas prawdziwy rollercoaster! 🎢 Tak naprawdę już niemal nic nie zależało od nas. Każda decyzja i każdy pomysł mogły zostać w jednym momencie podważone. Poznaliśmy działanie efektu Domina i mierzyliśmy się ze skutkami każdej podjętej przez Rządzących decyzji. 

⚫ PRIORYTETY VS ZAKAZY

Rozumiemy powagę sytuacji i nie oceniamy. Pandemia po prostu zmieniła nasze życie i priorytety. W przypadku Zlotu były to zawsze – dobra zabawa i Wasze bezpieczeństwo. I to się dzisiaj nie zmieniło. Niestety, pojawiły się zakazy, które jeszcze rok temu byłby nie do pomyślenia. 

📌 Zakaz organizacji imprez masowych i wydarzeń z udziałem publiczności, który tak naprawdę uniemożliwia nam zorganizowanie Zlotu. Nie znamy również daty zniesienia zakazu.

📌 W zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. W zeszłorocznym Zlocie brało udział 6000 uczestników, a to nadal było za mało. Sprzedaliśmy całą pulę biletów, a mnóstwo chętnych nie zdążyło kupić wejściówek. 

📌 Tylko częściowo otwarte hotele oznaczają za mało miejsc noclegowych, żebyście wszyscy mogli przyjechać do Mielna.  

📌 Restauracje, działające w ograniczonym zakresie i oferujące jedzenie wyłącznie na wynos (zwłaszcza przy obecnej pogodzie) – nie zastąpią ciepłego posiłku w gronie znajomych, jedzonego w ulubionym miejscu. 

 📌 Ograniczenia w działalności instytucji kultury oznaczają całkowicie zamknięte Centrum Kultury w Mielnie i Biuro Zlotu. 

⚫ WIELKA NIEWIADOMA

Wiemy, że każde z tych obostrzeń jest tylko tymczasowe. Dopóki jednak nie znamy daty ich zniesienia (choćby przybliżonej) – nie mamy możliwości, by podać nowy termin tegorocznego Zlotu

Chcemy uniknąć sytuacji, gdy ogłaszamy nową datę, wspólnie odliczamy dni do wydarzenia, planujemy dla Was atrakcje, zapraszamy gości, a na końcu, w ostatnim momencie musimy odwołać Zlot ze względu na obostrzenia. Wy jeszcze nigdy nas nie zawiedliście, każdego roku udowadnialiście nam, jak wygląda bezpieczna i udana zabawa. 

⚫ TERAZ MY!

Teraz kolej na nas. To najtrudniejsza decyzja, jaką musieliśmy podjąć, ale wiemy, że 18. Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie musi zostać odwołany. Pieniądze za zakupione wejściówki zwrócimy Wam na konta bankowe, z których opłacaliście Zlot w ciągu 30 dni. 

Jednocześnie obiecujemy Wam, że jeśli sytuacja w kraju na to pozwoli, a zima jeszcze nas nie opuści, zorganizujemy w Mielnie Zlot Morsów 2021. Czekamy jedynie na zielone światło z Warszawy 🚦😉.

Do tego czasu morsujcie jak najwięcej i zaglądajcie na nasze profile. Szykujemy dla Was kilka morsowych niespodzianek i najważniejsze – w marcu lub kwietniu (termin zależy od tego, jak srogie będą i przepisy, i zima!) planujemy wielkie, wspólne rozmrażanie Bałtyku! 🥶