Gdy cały świat stoi w zawieszeniu Centrum Kultury w Mielnie nie przestaje działać. Ferie zimowe to ciekawy czas na zabawę i naukę nawet przy monitorach. Tematem tegorocznych ferii zimowych było zaskoczenie dzieci i udało się nam w stu procentach. Stworzyliśmy zajęcia pod nazwą #TajemniczePudełko. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania i dołożyliśmy wszelkich starań, aby każde dziecko chcące wziąć udział w naszej zabawie otrzymało pakiet niezbędnych materiałów do stworzenia ozdób, zabawek i doświadczeń prezentowanych przez naszych gości w nakręconych filmikach. Było to możliwe dzięki współpracy z firmą

Każdy znalazł coś dla siebie. Chłopcy wybrali zajęcia Minecraft Śnieżna Przygoda &Dinozaury prowadzone przez Akademię MindCloud, gdzie oprócz grania poznawali techniki kodowania i projektowania. Dziewczyny postawiły na kreatywne zajęcia manualne, tworzyły świnki skarbonki, łapacze zdjęć, odnawiały stare ubrania i robiły biżuterię. Połączyli siły przy eksperymentach. Stworzyli domowe laboratorium dzięki Pomysłowej Fabryce – konstruowanie wulkanów i łączenie kolorów to dla nich teraz pestka.

Dwa tygodnie ferii minęły, ale to nie koniec naszych konkursów i zabaw. Zaglądajcie na nasz funpage www.facebook.pl/ckmielno, czeka tam na Was wiele niespodzianek.