Sierpień rozpoczniemy ze słowiańskim przytupem! Cleo – pierwsza Słowianka Rzeczypospolitej – wystąpi już 4 sierpnia w Mielnie ze swoimi największymi hitami: „My Słowianie”, „Brać”, czy „Zabiorę nas” . Tych, którym wrażeń będzie mało, zapraszamy do Chłopów, które będą mienić się kolorami tęczy. Holi Festiwal Poland to ogólnopolska edycja robiącego furorę na świecie festiwalu, w czasie którego uczestnicy posypują się kolorowymi proszkami.

Z początkiem sierpnia wystartuje także miasteczko animacyjne Baw się nauką z Da Vinci Learning – idealne miejsce dla rodziców z dziećmi, którzy pozostają wierni zasadzie nauki poprzez zabawę. Ponadto, na fanów folkloru czeka Jarmark Sztuki – będzie to okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat kultury i tradycji.

W kolejny weekend przekażemy pałeczkę turystom i mieszkańcom, którzy będą mogli popisać się swoimi wokalnymi umiejętnościami w czasie Karaoke Super Star. Na terenie całej gminy przeprowadzimy eliminacje karaoke. Najlepsi zostaną zaproszeni na profesjonalne warsztaty, a efektami przyśpieszonego kursu wokalnego pochwalą się podczas finałowego koncertu na deptaku. Występy oceni jury, w skład którego wejdą członkowie zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert rockmanów.

Jak co roku mieleńscy ratownicy podziękują aniołom za spokojny sezon. Plaże rozświetlą się setkami światełek dokładnie 22 sierpnia o godz. 22:22. Wydarzeniu będą towarzyszyły pokazy fireshow oraz koncert szant.

Sezon wakacyjny zakończymy jednak w zupełnie nowej formule. Festyn na koniec lata zastąpi organizowane co roku dożynki – tym razem podziękujemy za owocne plony turystyczne! W programie nie zabraknie atrakcji dla dzieci, turnieju kulinarnego oraz zabawy tanecznej przy muzyce na żywo.

To tylko część tegorocznych atrakcji! Szczegółowy kalendarz Mieleńskiego Lata Artystycznego na sierpień dostępny jest tutaj: https://goo.gl/MeuXUm.

Partnerem wydarzeń Mieleńskiego Lata Artystycznego jest Lotto.

lotto