Jeśli myśleliście, że po bogatym w atrakcje lipcu zwolnimy tempo – byliście w błędzie! Pierwszy tydzień sierpnia to czas festiwali, koncertów oraz ogromnej ilości pozytywnej energii, której nigdy w Mielnie nie brakuje. Co przygotowaliśmy na najbliższy czas? Przekonajcie się sami 🙂

Jak sprawić, aby najmłodsi plażowicze polubili naukę? Wystarczy odwiedzić Miasteczko animacyjne Baw się nauką z DA VINCI LEARNING. Na wszystkie dzieci czeka tutaj moc atrakcji, które łączą w sobie elementy nauki oraz zabawy. Niektóre formy przyswajania wiedzy będą także cenną wskazówką dla rodziców, którzy pragną produktywnie spędzać czas wolny ze swoimi pociechami. Zapraszamy młodych odkrywców wraz z opiekunami już 1-3.08 na Plac rekreacyjny przy ul. Żeromskiego w Mielnie oraz 4-6.08 na boisko przy Szkole w Sarbinowie.
Edith Piaf – w Mielnie po francusku
Wyjątkowy duet Lucy&Tom odda cześć legendzie francuskiej estrady – Edith Piaf, która w 2016 roku obchodziłaby setne urodziny. W najbliższy czwartek przy Centrum Kultury w Mielnie (ul. B. Chrobrego 45) o godz. 20 będzie można usłyszeć największe przeboje divy w wykonaniu tej utalentowanej pary muzyków.
Hej Słowianie!
Najbliższy piątek (4.08) to czas na występ Cleo – przepiękna dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, autorka takich hitów jak „My Słowianie”, „Brać”, „Zabiorę Nas” czy „Slavica” wystąpi w Mielnie z koncertem na żywo. Początek godz. 19.00, deptak przy ul. Kościuszki. Pokażmy jak bawią się Słowianie!
Festiwal Holi – tym razem w Chłopach
Po raz kolejny tego lata zapraszamy wszystkich plażowiczów do wzięcia udziału w niezwykle barwnym wydarzeniu – Holi Festiwal to prawdziwe święto kolorów. Już 5.08 w Chłopach będzie okazja do celebrowania barw świata w całkowicie bezpieczny sposób (proszki holi nie są szkodliwe dla ludzi, można je także łatwo zmyć z odzieży). Imprezę uświetni występ DJ’a – więc chodźcie i pomalujcie nasz świat!
Ze sztuką za pan brat
5-9.08 to dni, w których króluje rękodzieło i folklor – wszystko za sprawą Jarmarku Sztuki. Tradycyjne pachnidła i biżuteria opanują deptak przy ul. Kościuszki w Mielnie w najbliższą sobotę.
Gąski, gąski – do Gąsek!
Miejscowość ta znana jest turystom przede wszystkim za sprawą latarni morskiej, my chcemy, aby poznali ją także jako nadmorską stolicę dobrej kuchni. 5.08 na Festynie Pieczonej Gęsi będzie można spróbować (jak sama nazwa wskazuje) gęsiny, ale nie tylko – dla smakoszy przewidziane są także rozmaite wypieki i regionalne przysmaki. Jest to idealny sposób na spędzenie soboty w rodzinnym gronie – dla najmłodszych przewidziane są liczne gry i zabawy, a dla fanów muzyki występy zespołów – zwieńczeniem festynu będzie zabawa taneczna. Zapraszamy na plac przy zbiegu ulic Nadbrzeżnej i Piaskowej, początek o godz. 15.00.
Humory nam dopisują – stand-up Patryka Czebańczuka
Pierwszy tydzień sierpnia zamknie niedzielny występ Patryka Czebańczuka – polskiego komika związanego z grupą Stand-up Łódź. Już 6.08 o godz. 20 zapraszamy do Centrum Kultury w Mielnie (ul. B. Chrobrego 45), aby naładować się pozytywną energią na następny tydzień!

Partnerem wydarzeń Mieleńskiego Lata Artystycznego jest Lotto.

lotto