Mieleńskie Święto Wody

Gmina Mielno leży nad morzem, dlatego tradycyjne dla całego kraju dożynki u nas obchodzimy jako Mieleńskie Święto Wody. Właśnie w ten sposób kończymy sezon wakacyjny, który jest dla wszystkich mieszkańców Mielna najbardziej pracowitym okresem w roku. Chcąc podziękować Wam za ciężką pracę Ekoprzedsiębiorstwo Sp. z o.o., Burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała oraz Centrum Kultury w Mielnie już od kilku lat zapraszają Was do świetnej zabawy w iście wodnym stylu.

MOC WODNYCH ATRAKACJI

W tym roku Święto Wody odbyło się 3 września na parkingu przy PoloMarkecie. W czasie wydarzenia nie zabrakło oczywiście masy wodnych atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Jedną z nich było wodne laboratorium, w którym pracownicy Ekoprzedsiębiorstwa przeprowadzali niezwykle interesujące eksperymenty związanej właśnie z wodą. Mieleńskie wodociągi przygotowały również stoisko z saturatorem. Z maszyny można było napić się przysłowiowej „kranówy”. Przypominamy, że woda z naszych rur nadaje się do bezpośredniego picia bez jej gotowania. Zawiera ona ogromną ilość minerałów, dzięki czemu jest świetnym i tańszym zamiennikiem butelkowanej wody. Wodne atrakcje przygotowali również Klauni Kulki. Po ich kolorowych występie na scenie pojawiły się zespoły Śpiewacze (Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej 16-Południk w Chłopach i Zespół Bursztyn Mielno) oraz taneczna grupa dziecięca Mielniaki.

PROSTO Z DOBREGO SERCA

W tym roku w czasie Święta Wody udało nam się wesprzeć Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych Filia Koszalin. Uczestnicy wydarzenia mogli zakupić losy w loterii, z której cały dochód został przekazany na hospicjum. Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali ciasta na konkurs na najlepsze wypieki:
• Koło Gospodyń Wiejskich „Malwa” z Chłopów,
• Koło Gospodyń Wiejskich „Latarniczki” z Gąski Latarnia
• Koło Gospodyń Wiejskich „Gęś Bałtycka” z Gąski Osiedle
• Kotwica Mieleńska
• Dzienny Dom Pobytu Seniora w Mielnie
• Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej 16-Południk w Chłopach
• Zespół Bursztyn Mielno
• Szkoła Podstawowa w Mielnie
• Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Sarbinowie

Ciasta za wrzut do puszki zniknęły ze słodkiej przyczepy w okamgnieniu! Hospicjum zebrało w czasie wydarzenia imponują kwotę 8113,65 zł.

SPORTOWE POTYCZKI

Na Święcie Wody nie mogło zabraknąć też Turnieju Mieszkańców. Do udziału w nim zaproszono przedstawicieli jednostek organizacyjnych gminy oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach, a najlepsi okazali się gospodarze imprezy, czyli Ekoprzedsiebiorstwo Sp. z o.o. Gratulujemy!

MUZYCZNE DOZNANIA

Najważniejszym punktem programu była jednak zabawa muzyczna. Gwiazdą wieczoru był zespół Top One. Jego hity jak „Biały miś” czy „Ciao Italia” śpiewali wszyscy uczestnicy imprezy! Gwiazdę wieczoru supportował lokalny zespół Mayol, przy których wszyscy z przyjemnością tańczyli do późnego wieczora.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom! Życzymy Wam, aby kolejny sezon wakacyjny był tak udany jak tegoroczny.