Centrum Kultury w Mielnie działa już od 2016 r. Naszym podstawowym zadaniem jest prowadzenie działalności kulturalnej i artystycznej, integrowanie naszej lokalnej społeczności oraz pomoc w rozwoju naszej gminy poprzez edukację kulturalną i wychowanie przez sztukę. Oczywiście oprócz organizowania wydarzeń promujących i prezentujących gminę, zajmujemy się również organizacją wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez sekcje i warsztaty rozwijające przeróżne zainteresowania i umiejętności.

Naszych najmłodszych mieszkańców zapraszamy na zajęcia „Szachy, planszówki i nie tylko”. Gra w szachy rozwija logiczne myślenie, kreatywność i samodzielność. Ale nie tylko. Badania przeprowadzone na grupie dzieci, które trenują szachy, wykazały, że poprawiają się także ich umiejętności społeczne. Dodatkowo nauczymy was grać w najciekawsze gry planszowe. Strategie, gry kafelkowe, planszówki to świat nieskończonych możliwości i świetnej zabawy. Jeśli szachy to nie twoja bajka, zapraszamy na zajęcia z brydża sportowego. Brydż to wyjątkowy sport umysłowy, który uczy logicznego myślenia, wnioskowania, oceny ryzyka, obliczania szans, wytrwałości, systematyczności i cierpliwości. Poprawia umiejętność zapamiętywania, koncentracji i skupiania uwagi. Gra w parze uczy współdziałania, odpowiedzialności, szacunku dla partnera i zrozumienia jego potrzeb, a także uświadamia konsekwencje dokonywanych wyborów

Warto też pomyśleć o zajęciach z języka angielskiego. Zapraszamy wszystkie dzieci do rozpoczęcia przygody z językiem angielskim w formie nauki przez gry i zabawę, który w przyszłości otwiera drzwi do swobodnego podróżowania, poznawania nowych osób i miejsc. W naszej ofercie znajdują się również warsztaty kulinarne, na których dzieci będą mogły odkryć nowe smaki i pod profesjonalną opieką nauczą się samodzielności w kuchni oraz zajęcia sensoryczne, które stymulują dzieci do poznawania i odkrywania świata. Zapraszamy również do zapisów na warsztaty sekcji form użytkowych, podczas których dzieci rozwiną swoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne, zajęcia aktorskie gdzie nauczymy was sztuki improwizacji i emisji głosu oraz na warsztaty z robotyki i kodowania, podczas których dzieci nauczą się tworzyć algorytmy, współpracować w zespołach, wzmocnią umiejętności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Jeśli chcesz by twoje dziecko miało więcej ruchu to idealnym rozwiązaniem będą zajęcia taneczne, gdzie dzieci poznają podstawowe kroki i figury taneczne, ale przede wszystkim odkryją w jaki sposób poruszać się i uwalniać emocje w tańcu.

Dla naszych starszych mieszkańców przygotowaliśmy ciekawą ofertę zajęć manualnych takich jak malarstwo i rysunek, które pozwalają puścić wodze fantazji, oferując w zamian nieskończoną radość i satysfakcję z tworzenia, zajęcia z sekcji form użytkowych, dzięki którym nauczysz się jak estetycznie komponować dekoracje oraz warsztaty kulinarne gdzie każdy będzie miał okazję poznać nowe smaki, techniki kulinarne i nowe potrawy, a także samodzielnie przygotować sałatki, desery i dania obiadowe. Jeśli pracujesz przy biurku lub po prostu brak ci ruchu to idealne dla ciebie będą zajęcia z gimnastyki słowiańskiej, które wpłyną pozytywnie na prawidłową postawę, wzmocnią mięśnie oraz poprawią elastyczność ciała. Zapraszamy również na zajęcia taneczne, które mogą być świetna alternatywą dla nudy w domu oraz na sekcje praktyki aktywności fizycznej, gdzie poprzez ćwiczenia z piłką i przyrządami gimnastycznymi zadbasz o swoją kondycję i zdrowie. Oczywiście nie mogło zabraknąć zajęć aktorskich, dzięki którym wzmocnisz pewność siebie, poprawisz umiejętności słuchania i negocjowania oraz zwiększysz swoją ogólną kreatywność. Jeśli chcesz popracować nad swoim umysłem, a przy tym dobrze się bawić to idealnym rozwiązaniem będą zajęcia brydżowe, gdzie w świetnym towarzystwie poprawisz umiejętności zapamiętywania, koncentracji i skupiania uwagi. Zapraszamy również na zajęcia z języka angielskiego, który w dzisiejszych czasach przyda się w każdej dziedzinie życia oraz na warsztaty fotograficzne gdzie poznacie różne techniki fotograficzne z uwzględnieniem różnych sprzętów, dobieranych parametrów i nie tylko. Dowiesz się także, jak szybko przygotować scenerię, żeby zdjęcia wyglądały jeszcze lepiej.  

Nasze sekcje to idealna forma spędzenia wolnego czasu. U nas nauczysz się nowych umiejętności lub podszlifujesz już te znane, zawrzesz nowe, interesujące znajomości, ale przede wszystkim będziesz się dobrze bawił.

Zapisz się już dziś pod linkiem: ckm.mielno.pl/index.php/zapisz-sie-na-zajecia