OGŁOSZENIA

 • Plan zajęć znajduje się tutaj: https://ckm.mielno.pl/index.php/plan-zajec/
 • Niektóre z sekcji mają ograniczoną liczbę uczestników. W przypadku przekroczenia limitu liczy się kolejność zapisu.
 • Prosimy o przemyślane zapisy na zajęcia. Na sekcje organizowane w Centrum Kultury jest bardzo dużo chętnych. Jeśli nie masz pewności, że będziesz w nich uczestniczyć, pozostaw miejsce dla tych, którzy są zainteresowani. 🙂

ZAPISY

Zapisy na zajęcia przyjmujemy już tylko i wyłącznie telefonicznie (943156071 lub 943149141) oraz w budynku Centrum Kultury w Mielnie.

WPŁATY

Zgodnie z cennikiem opłaty gotówką lub kartą, można dokonywać w kasie Centrum Kultury w Mielnie od poniedziałku do piątku w godz.: 8.30-15.30 lub przelewem na konto w Pomorskim Banku Spółdzielczym na numer: 20 8581 1014 2005 2000 0252 0005 (w tytule przelewu musi być podane: imię i nazwisko uczestnika, forma zajęć oraz określenie miesiąca,za który wpłata jest wnoszona). Opłaty powinny być wnoszone do 10-go każdego miesiąca.


ZAJĘCIA DLA DZIECI

Robimy Teatr
W tym roku szkolnym zapraszamy do wspólnego przygotowania spektaklu „Fantazja u Reportera”, którego premiera zaplanowana jest na maj 2022 roku. Castingi ruszają już wkrótce! Kogo szukamy? Dzieci i dorosłych, którzy lubią nowe wyzwania i przede wszystkim prezentowanie się przed publicznością! Jeśli masz w sobie pasję i poszukujesz nowych wyzwań, zgłoś się do nas! Odnajdziemy się na scenie Centrum Kultury i stworzymy razem niezapomniane widowisko. 🙂

Grupa wiekowa: 6-15 lat
Cena: bezpłatne

Zespół Wokalny CKM
To idealne miejsce dla wszystkich młodych, którzy marzą o występach na scenie przed publicznością. Rozśpiewanie, trening emisji głosu i dykcja — to nie wszystko, czego nauczycie się w zespole wokalnym CKM! Rozpoczynamy nabory do grupy, która już w maju 2022 roku premierowo wystąpi na deskach Centrum Kultury podczas autorskiego spektaklu pt. „Fantazja u Reportera”. Kto wie… może to właśnie Ciebie odkryją tam łowcy młodych talentów 😉

Grupa wiekowa: 8-15 lat
Prowadzący: Lena Charkiewicz
Cena: 60 zł/miesiąc

Sekcja Form Użytkowych
W pracowni form użytkowych Centrum Kultury będziemy rozwijać kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne każdego młodego twórcy. Stwórzcie z Nami „coś” z „niczego” i rozwińcie skrzydła podczas tworzenia scenografii do spektaklu „Fantazja u Reportera” – sztuki teatralnej, która swoją premierę ma już w maju 2022 roku!

Grupa wiekowa: 6-11 lat
Prowadzący: Anna Nowak
Cena: 20 zł/semestr

Grupa Taneczna
Poszukujesz alternatywy dla nudy w domu? Zapraszamy na zajęcia taneczne dla dzieci, gdzie poznacie podstawowe kroki i figury taneczne, ale przede wszystkim odkryjeciew jaki sposób poruszać się i uwalniać emocje w tańcu. Najmłodszych zapraszamy na zajęcia tańca nowoczesnego, gdzie połączymy różne style taneczne takie jak: hip hop, latino oraz disco. Dodatkowo będziecie mieć okazję już w maju 2022 roku wystąpić przed publicznością podczas spektaklu „Fantazja u Reportera”.

Grupa wiekowa: 6-13 lat
Prowadzący: Oliwa Olech
Cena: 50 zł/miesiąc

Warsztaty Kulinarne
Dzieci będą miały okazję poznać nowe smaki i nowe potrawy, a także samodzielnie przygotować sałatki, desery i dania obiadowe. A wszystko pod profesjonalną i miłą opieką. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu.

Grupa wiekowa: 6-13 lat
Prowadzący: Marcin Latkowski
Cena: 50 zł/miesiąc

Język Angielski
Nauka języka przez gry i zabawę? Jak najbardziej! Zapraszamy wszystkie dzieci do rozpoczęcia przygody z językiem obcym — angielskim, który w przyszłości otwiera drzwi do swobodnego podróżowania, poznawania nowych osób i miejsc. Do you speak English? Yes, of course!

Grupa wiekowa: 4-10 lat
Prowadzący: Anna Kiel
Cena: 65 zł/miesiąc (płatne u instruktora)

Robotyka/Kodowanie
Robotyka to przyszłość, dlatego już teraz warto dać swojemu dziecku możliwość rozwoju. Kursy robotyki dla dzieci to nauka programowania i rozwój logicznego myślenia w formie dobrej zabawy. Podczas zajęć dzieci nauczą się tworzyć algorytmy, współpracować w zespołach, wzmocnią umiejętności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną.

Grupa wiekowa: 7-9 lat
Cena: 70 zł/dwie godziny w miesiącu

Survival dla rodzin
Survival to sztuka przetrwania w trudnych warunkach… Czy chcesz przekonać się na własnej skórze jak poradzić sobie z rozpalaniem ogniska krzemieniem, rozbijania obozu czy tropienia leśnej zwierzyny? Wszystko to i więcej stanie się możliwe podczas rodzinnych wypraw survivalowych! Zapraszamy dzieci wraz z dorosłymi opiekunami do podjęcia wyzwania i przetrwania podczas wspólnych wypraw!

Grupa wiekowa: 6+
Prowadzący: Emilian Wosztyl

Brydż
Brydż to wyjątkowy sport, który uczy logicznego myślenia, wnioskowania, oceny ryzyka, obliczania szans, wytrwałości, systematyczności i cierpliwości. Poprawia umiejętność zapamiętywania, koncentracji i skupiania uwagi. Gra w parze uczy współdziałania, odpowiedzialności, szacunku dla partnera i zrozumienia jego potrzeb, a także uświadamia konsekwencje dokonywanych wyborów. Uczestnictwo w zawodach zwiększa odporność na stres, uczy zdrowej rywalizacji i taktyki.

Grupa wiekowa: 6-15 lat
Prowadzący: Andrzej Migalski
Cena: bezpłatne

Szachy
Dlaczego szachy wciąż są atrakcyjną i rozwijającą rozrywką? Jak zacząć grać i jak zaangażować syna lub córkę w arkana królewskiej gry? Szachy to rozwijająca gra o imponującej tradycji, fascynującej historii i wielu poziomach zaawansowania. Jej podstawy są jednak bardzo proste! Drogado tytułu mistrza stoi przed Wami otworem!

Grupa wiekowa: 6-15 lat
Prowadzący: Emilian Wosztyl
Cena: bezpłatne

Zabawy Sensoryczne
Comiesięczny cykl zajęć, podczas których dzieci rozwijać będą swoją kreatywność dzięki zabawie gliną samoutwardzalną, zimną porcelaną i masą solną. Wszystkie dzieła, które powstaną, mogą stać się elementem wystroju, pomysłem na prezent lub eksponatem w Centrum Kultury.

Grupa wiekowa: 6-13 lat
Prowadzący: Agnieszka Bartodziejska
Cena: 10 zł/zajęcia

Rytmika z Nutką
Zajęcia umuzykalniające z Panią Nutką będą opierać się na aktywnościach takich jak: śpiew, ruch przy muzyce, gra na instrumentach, muzykoterapia i tworzenie prostych melodii. Każda z tych form kształci inne umiejętności, a różnorodność form urozmaica zajęcia, pobudza zainteresowania i aktywność dziecka. Dodatkowo uczestnicy zajęć będą mieli okazję wystąpić podczas premiery spektaklu „Fantazja u Reportera” – sztuki przygotowywanej przez Centrum Kultury i uczestników naszych sekcji. Serdecznie zapraszamy na zajęcia i zabawy z Panią Nutką.

Grupa wiekowa: 4-12 lat
Prowadzący: Pani Nutka i akompaniator
Cena: 50 zł/miesiąc


ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH

Gimnastyka słowiańska
Zapraszamy wszystkich aktywnych mieszkańców gminy, a także tych, którzy chcą rozpocząć treningi i zadbać o swoją kondycjeoraz wydolność. Nasza trenerka poprowadzi zajęcia, które wpłyną pozytywnie na prawidłową postawa, wzmocnią mięśnie oraz poprawią elastyczność ciała. Porządna dawka ćwiczeń uwolni Twoje ciało od napięć i stresu!

Prowadzący: Urszula Jeger
Cena: 10 zł/zajęcia

Malarstwo i rysunek
Zajęcia dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa. Uczestnicy zajęć poznają w teorii i praktyce co to jest perspektywa, kompozycja, walor, tekstura. Będą maować martwą naturę i rozwiną swoje zdolności manualne. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu.

Prowadzący: Barbara Bieniek
Cena: bezpłatne

Brydż
Zajęcia poprowadzi Andrzej Migalski — doświadczony gracz brydża sportowego. Zajęcia dla tych z dorosłych, którzy są fanami gier karcianych. Bez względu na to czy znasz zasady gry, czy dopiero chciałbyś się ich nauczyć — jesteś mile widziany w Klubie Brydżowym.

Prowadzący: Andrzej Migalski
Cena: bezpłatne
Termin: czwartki o godz. 17:00 na Stadionie w Mielnie (ul. Mickiewicza)

Warsztaty fotograficzne
Zajęcia dla osób w wieku 20+. Zapraszamy początkujących i średnio zaawansowanych pasjonatów zdjęć. Podczas warsztatów poznacie tajniki fotografii od strony teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniem co pozwala na poznanie tajników, których nie znajdziecie w żadnym z internetowych poradników!

Prowadzący: Marcin Torbiński
Cena: 20 zł/semestr

Marketing turystyczny
Obecne czasy wymagają nowoczesnego marketingu — zwłaszcza w gminie turystycznej, jaką jest Mielno! Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców (i nie tylko) do nauki obsługi social mediów, wizytówek Google oraz przydatnych form promocji. Rozpocznij przygotowania do następnego sezonu już teraz!

Prowadzący: Ewa Chilmańska
Cena: bezpłatne

ZAJĘCIA W SKARBNICY W CHŁOPACH

W Muzeum Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach dostępne są następujące sekcje:

 • Sekcje form użytkowych z Anettą Kolanek — zajęcia bezpłatne
 • Warsztaty kulinarne z Marcinem Latkowskim — zajęcia bezpłatne

ZAJĘCIA UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU

W ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku dostępne są następujące sekcje:

 • Język angielski z Tatianą Jankowiak — zajęcia płatne 5 zł/45 minut
 • Język niemiecki z Beatą Płachta — zajęcia płatne 5 zł/45 minut
 • Sekcja form użytkowych (CK oraz Skarbnica w Chłopach) z Anettą Kolanek — zajęcia bezpłatne
 • Warsztaty kulinarne (CK oraz Skarbnica w Chłopach) z Marcinem Latkowskim — zajęcia bezpłatne
 • Warsztaty taneczne z Jackiem Stróżem — zajęcia płatne 10 zł/60 minut
 • Gimnastyka z Błażejem Wróblewskim — zajęcia płatne 10 zł/45 minut
 • Nordic walking z Tadeuszem Jurkiem — zajęcia bezpłatne
 • Warsztaty komputerowe — zajęcia bezpłatne

Z ZAJĘĆ MIELEŃSKIEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU MOGĄ SKORZYSTAĆ WSZYSCY MIESZKANCY GMINY W WIEKU 50+.

Zapraszamy do zapisów wszystkich, którzy spełniają kryteria naboru.

UWAGA

W związku z obowiązującymi wytycznymi na czas PANDEMII KORONAWIRUSA SARS CoV 2:

 • liczebność grup jest znacznie ograniczona;
 • w przypadku tworzenia dodatkowych grup w poszczególnych sekcjach (jeśli będzie taka możliwość) godziny zajęć mogą ulec zmianie;
 • w przypadku zamknięcia instytucji kultury w związku z pandemią, większość zajęć będzie odbywać się on-line;
 • w przypadku prowadzenia zajęć on-line mogą zmienić się godziny zajęć i ulec zmianie opłaty, w takim przypadku zostaną podane dokładne zasady uczestnictwa.