OGŁOSZENIA

  • Plan zajęć dostępny jest pod linkiem ckm.mielno.pl/index.php/plan-zajec/
  • Niektóre z sekcji mają ograniczoną liczbę uczestników. W przypadku przekroczenia limitu liczy się kolejność zapisu.
  • Prosimy o przemyślane zapisy na zajęcia. Na sekcje organizowane w Centrum Kultury jest bardzo dużo chętnych. Jeśli nie masz pewności, że będziesz w nich uczestniczyć, pozostaw miejsce dla tych, którzy są zainteresowani. 🙂

ZAPISY

Zapisy online zostały zamknięte. Aktualnie można zapisać się jedynie telefonicznie (943156071, 943149141) oraz w budynku Centrum Kultury w Mielnie.

WPŁATY

Wpłaty należy uiszczać do 10 każdego miesiąca w sekretariacie w Centrum Kultury lub na konto bankowe: 20 8581 1014 2005 2000 0252 0005

Dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora zniżka w wysokości 10% za udział w sekcjach Centrum Kultury w Mielnie


ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

SZACHY, PLANSZÓWKI I NIE TYLKO
Dlaczego szachy wciąż są atrakcyjną i rozwijającą rozrywką? Jak zacząć grać i jak zaangażować syna lub córkę w arkana królewskiej gry? Szachy to rozwijająca gra o imponującej tradycji, fascynującej historii i wielu poziomach zaawansowania. Jej podstawy są jednak bardzo proste! Droga do tytułu mistrza stoi przed Wami otworem! Dodatkowo nauczymy się grać w najciekawsze gry planszowe. Strategie, gry kafelkowe, planszówki to świat nieskończonych możliwości i zachwytów.

Zajęcia dwa razy w tygodniu Prowadzący: Emilian Wosztyl
Grupa wiekowa: 6-15 lat
Cena: bezpłatne

ANGIELSKI DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH
Nauka języka przez gry i zabawę? Jak najbardziej! Zapraszamy wszystkie dzieci do rozpoczęcia przygody z językiem obcym — angielskim, który w przyszłości otwiera drzwi do swobodnego podróżowania, poznawania nowych osób i miejsc. Do you speak English? Yes, of course! Dwie grupy zaawansowania dla dzieci.

Zajęcia dwa razy w tygodniu Grupa wiekowa: 6-9 i 10-13 lat
Prowadzący: Marta Adamczak
Cena: 75 zł/miesiąc

WARSZTATY KULINARNE
Dzieci będą miały okazję poznać nowe smaki i nowe potrawy, a także samodzielnie przygotować sałatki, desery i dania obiadowe. A wszystko pod profesjonalną i miłą opieką.

Zajęcia dwa razy w miesiącu Grupa wiekowa: 6-9 i 10-13 lat
Prowadzący: Marcin Latkowski, Szymon Skierka
Cena: 20 zł/miesiąc

ZAJĘCIA SENSORYCZNE
Zajęcia, podczas których dzieci rozwijać będą swoją kreatywność dzięki zabawie gliną samoutwardzalną, zimną porcelaną i masą solną. Wszystkie dzieła mogą stać się elementem wystroju, pomysłem na prezent lub eksponatem w Centrum Kultury.

Zajęcia co dwa tygodnie Grupa wiekowa: 6-11 lat
Prowadzący: Agnieszka Bartodziejska
Cena: 25 zł/miesiąc

SEKCJA FORM UŻYTKOWYCH
W pracowni form użytkowych Centrum Kultury będziemy rozwijać kreatywność, wyobraźnię i zdolności manualne każdego młodego twórcy. Stwórzcie z nami „coś” z „niczego”.

Zajęcia raz w tygodniu Grupa wiekowa: 6-11 lat
Prowadzący: Agnieszka Bartodziejska
Cena: 25 zł/semestr

ZAJĘCIA AKTORSKIE
Zapraszamy dzieci, które lubią nowe wyzwania, a przede wszystkim prezentowanie się przed publicznością. Nauczymy się sztuki improwizacji, emisji głosu, będziemy realizować przeróżne zadania aktorskie. Jeśli masz w sobie pasję i poszukujesz nowych wyzwań, zgłoś się do nas!

Zajęcia raz w tygodniu Grupa wiekowa: 10-15 lat
Prowadzący: Michał Kosela
Cena: 25 zł/semestr

ROBOTYKA/KODOWANIE
Robotyka to przyszłość, dlatego już teraz warto dać swojemu dziecku możliwość rozwoju. Kursy robotyki dla dzieci to nauka programowania i rozwój logicznego myślenia w formie dobrej zabawy. Podczas zajęć dzieci nauczą się tworzyć algorytmy, współpracować w zespołach, wzmocnią umiejętności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną.

Zajęcia dwa razy w miesiącu Grupa wiekowa: 10-15 lat
Prowadzący: Magdalena Cłapa
Cena: 70 zł/miesiąc

ZAJĘCIA TANECZNE
Poszukujesz alternatywy dla nudy w domu? Zapraszamy na zajęcia taneczne dla dzieci, gdzie poznacie podstawowe kroki i figury taneczne, ale przede wszystkim odkryjecie w jaki sposób poruszać się i uwalniać emocje w tańcu. Najmłodszych zapraszamy na zajęcia tańca nowoczesnego, gdzie połączymy różne style taneczne takie jak: hip hop, latino oraz disco.

Zajęcia raz w tygodniu Grupa wiekowa: 6-13 lat
Prowadzący: Oliwia Olech
Cena: 60 zł/miesiąc

BRYDŻ SPORTOWY DLA DZIECI - TO NIE TYLKO GRA W KARTY!
Zajęcia skierowane są przede wszystkim do młodzieży w wieku 8-16 lat, ale nie tylko… Przekonasz się jak w prosty i zabawny, a zarazem logiczny sposób można nauczyć się podstaw tej gry. Brydż to sport umysłowy, dzięki któremu rozwijamy wiele umiejętności idących w parze ze szkolną nauką! Grając w brydża młodzież rozwija umiejętności przydatne w późniejszej karierze! Brydż sportowy (w odróżnieniu od towarzyskiego) to sport umysłowy, łączący wysiłek intelektualny ze sportową rywalizacją. Brydż może być pasją Twojego dziecka, przekonasz się o tym biorąc udział w bezpłatnych zajęciach w Centrum Kultury.

Zajęcia raz w tygodniu Grupa wiekowa: 8-16 lat
Prowadzący: Andrzej Migalski, Piotr Wilczok
Cena: zajęcia bezpłatne


ZAJĘCIA DLA DOROSŁYCH I UTW

GIMNASTYKA SŁOWIAŃSKA
Zapraszamy wszystkich aktywnych mieszkańców gminy, a także tych, którzy chcą rozpocząć treningi i zadbać o swoją kondycję oraz wydolność. Nasza trenerka poprowadzi zajęcia, które wpłyną pozytywnie na prawidłową postawę, wzmocnią mięśnie oraz poprawią elastyczność ciała. Porządna dawka ćwiczeń uwolni Twoje ciało od napięć i stresu.

Zajęcia dwa razy w tygodniu
Prowadzący: Urszula Jeger
Cena: 10 zł/zajęcia

BRYDŻ
Brydż to wyjątkowy sport, który uczy logicznego myślenia, wnioskowania, oceny ryzyka, obliczania szans, wytrwałości, systematyczności i cierpliwości. Poprawia umiejętność zapamiętywania, koncentracji i skupiania uwagi. Gra w parze uczy współdziałania, odpowiedzialności, szacunku dla partnera i zrozumienia jego potrzeb, a także uświadamia konsekwencje dokonywanych wyborów. Uczestnictwo w zawodach zwiększa odporność na stres, uczy zdrowej rywalizacji i taktyki.

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Andrzej Migalski, Piotr Wilczok
Cena: zajęcia bezpłatne

MALARSTWO I RYSUNEK
Zajęcia dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa. Uczestnicy zajęć poznają w teorii i praktyce co to jest perspektywa, kompozycja, walor, tekstura. Będą malować martwą naturę, pejzaże i portrety, co pozwoli rozwinąć zdolności manualne.

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Barbara Bieniek
Cena: 50 zł/semestr

SEKCJA FORM UŻYTKOWYCH
Zajęcia dedykowane dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność. Oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej z rękodzieła, rysunku, malarstwa oraz kompozycji będą również zajęcia z zakresu estetyki i dekoracji. Lubisz prace ręczne, czy może zawsze chciałaś/łeś nauczyć się szyć, robić stroiki do domu lub projektować? Jeśli tak, te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Agnieszka Bartodziejska
Cena: zajęcia bezpłatne

WARSZTATY TANECZNE
Poszukujesz alternatywy dla nudy w domu? Zapraszamy na zajęcia taneczne dla dorosłych, gdzie poznacie podstawowe kroki i figury taneczne, ale przede wszystkim odkryjecie w jaki sposób poruszać się i uwalniać emocje w tańcu.

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Jacek Stróż
Cena: 10 zł/zajęcia

WARSZTATY KULINARNE
Każdy będzie miał okazję poznać nowe smaki, techniki kulinarne i nowe potrawy, a także samodzielnie przygotować sałatki, desery i dania obiadowe. A wszystko pod profesjonalnym okiem zawodowego kucharza.

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Marcin Latkowski, Szymon Skierka
Cena: 50 zł/semestr

ZAJĘCIA AKTORSKIE
Zapraszamy wszystkich, którzy lubią nowe wyzwania, a przede wszystkim prezentowanie się przed publicznością! Nauczymy się sztuki improwizacji, emisji głosu, będziemy realizować przeróżne zadania aktorskie. Jeśli masz w sobie pasję i poszukujesz nowych wyzwań, zgłoś się do nas!

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Michał Kosela
Cena: zajęcia bezpłatne

PRAKTYKA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
Razem zadbajmy o kondycję i wydolność. Rozciąganie i ćwiczenia wzmacniające kręgosłup i stawy. Ćwiczenia z piłką i przyrządami gimnastycznymi. Ćwiczenia dostosowane do kondycji i możliwości uczestników. Dzięki tym zajęciom będziecie sprawni i szczęśliwi.

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Błażej Wróblewski
Cena: 10 zł/zajęcia

JĘZYK ANGIELSKI
Podstawy języka – konwersacje, angielski, który na pewno przyda się podczas podróży i w życiu codziennym.

Zajęcia raz w tygodniu (1,5h)
Prowadzący: Tatiana Jankowiak
Cena: 10 zł/zajęcia

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
Zajęcia dla osób w wieku 20+. Zapraszamy początkujących i średnio zaawansowanych pasjonatów zdjęć. Podczas warsztatów poznacie tajniki fotografii od strony teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy wymieniają się swoją wiedzą i doświadczeniem co pozwoli na poznanie tajników, których nie znajdziecie w żadnym z internetowych poradników!

Zajęcia raz w tygodniu
Prowadzący: Marcin Torbiński i Marta Adamczak
Cena: 40 zł/miesiąc

W nowej pracowni foto i wideo będziemy tworzyć serię nagrań „Mielno on Air”.

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

PROGRAM INSTYTUTU DZIEDZICTWA MYŚLI NARODOWEJ IM. ROMANA DMOWSKIEGO I IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO FUNDUSZ PATRIOTYCZNY – EDYCJA „NIEPODLEGŁOŚĆ PO POLSKU” – PRIORYTET II | Zadanie: Przestrzeń dla kultywowania patriotyzmu

ZAJĘCIA W SKARBNICY W CHŁOPACH

W Muzeum Skarbnica Wioski Rybackiej w Chłopach dostępne są następujące sekcje:

  • Sekcje form użytkowych z Agnieszką Bartodziejską — zajęcia bezpłatne
  • Warsztaty kulinarne z Marcinem Latkowskim i Szymonem Skierką — 50 zł/semestr