Stowarzyszenie Amicale Citroën Pologne oraz Gmina Mielno zapraszają miłośników zabytkowych aut nad polskie morze. W dniach 3-6 czerwca w Koszalinie i Mielnie odbywa się tam Zlot i Parada Zabytkowych Citroenów.

4 czerwca około godziny 12:30 kolumna zabytkowych samochodów wjedzie do Koszalina w asyście policji i przejedzie pod amfiteatr, gdzie odbędzie się ich prezentacja. Będzie można zobaczyć unikalne, zabytkowe pojazdy.

Drugi dzień publiczny przewidziany jest na 5 czerwca. Od godziny 12:00 na promenadzie w Mielnie będzie można zobaczyć zabytkowe Citroëny w scenerii nadmorskiej. Odbędą się tutaj konkursy, sesja zdjęciowa, przejażdżki zabytkowymi samochodami a atrakcji dla wszystkich na pewno nie zabraknie!

To nie koniec atrakcji – w czasie rendez-vous klasycznych pokazów marki Citroën w Koszalinie i Mielnie będzie kręcony teledysk do specjalnie skomponowanego utworu.

Sponsorami zlotu i parady są Citroën Polska, salon Citroën MojsiukMichelinPPGWartamiasto Koszalinmiasto Mielno, hotele Verde. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął ambasador Francji, Frederic Billet. Patronem medialnym wydarzenia jest Francuskie.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Amicale Citroën Pologne, stowarzyszenie zrzeszające miłośników klasycznej motoryzacji francuskiej.