Za nami słoneczne wakacje, co oznacza, że nadszedł czas, aby powitać kolejny semestr mieleńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Oficjalna inauguracja UTW odbyła się 24 września w budynku przy stadionie miejskim w Mielnie. Nasi studenci nie zawiedli i przybyli licznie ze swoimi indeksami, aby wysłuchać wykładu przygotowanego specjalnie z tej okazji przez Zbigniewa Franczukowskiego – autora najnowszego wydawnictwa „Mieleńskie opowieści”, które poświęcone jest historii naszej Gminy. Puentę o książce zaprezentował natomiast recenzent dr Leszek Laskowski.

– Cieszę się, że tak liczne grono seniorów bierze udział w zajęciach mieleńskiego uniwersytetu. Oznacza to, że chcą Państwo spędzać czas aktywnie, ambitnie i kulturalnie – mówiła inicjatorka gminnego UTW, czyli Burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała. 

Przypominamy, że UTW powstało przy Centrum Kultury w Mielnie w kwietniu 2018 roku. W ramach projektu odbywają się różnorodne zajęcia dla osób w wieku powyżej 60 roku. Największą popularnością cieszy się kurs komputerowy, sekcja taneczna oraz zajęcia na basenie, jednak chętnych nie brakuję również przy mniej typowych propozycjach, jak na przykład warsztach kulinaranych i wspólnym graniu w brydża. Udział w UTW jest bezpłatny – jedynym warunkiem, który trzeba spełnić, aby dołączyć do projektu, jest wiek.