Stowarzyszenie Silesia Tak Art ponownie wybrało Mielno na swój twórczy przystanek! Kilkudniowy plener artystyczny rozpocznie się 2 maja prezentacją prac członków stowarzyszenia. Podziwiać je będzie można przy fontannie na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie w godz. 12:00-18:00.

W czasie pobytu w naszej gminie powstaną też nowe prace, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone w konkursie pt. „Impresje Mieleńskie”. Oficjalne zakończenie wraz z prezentacją zwycięzców odbędzie się 4 maja o godz. 11:00 w Ośrodku „Krokus”. Również w Krokusie w tym samym dniu o godz. 15:30 odbędzie się spektakl teatru kukiełkowego „Samolubny gigant”
na podstawie baśni Oskara Wilde’a o tym samym tytule, opowiadającej o potrzebie życzliwości i serdeczności w kontaktach człowieka z innymi ludźmi. Przedstawienie nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy również dorosłych widzów.

Miło nam poinformować, że stowarzyszenie postanowiło zaangażować się w Uniwersytet Trzeciego Wieku (więcej o inauguracji na stronie www.ckm.mielno.pl). Pani Gabriela, która przyjdzie do nas z Wołomina, poprowadzi warsztaty wycinanek artystycznych w ramach zajęć twórczych Uniwersytetu.Zwieńczeniem pleneru będzie wernisaż w Centrum Kultury w Mielnie (8 maja o godz. 14:00), w czasie którego stowarzyszenie wspólnie z Burmistrz Mielna podsumuje artystyczny tydzień w Mielnie. Zapraszamy!