Sobotnim Świętem Wody zakończyliśmy Mieleńskie Lato Artystyczne, czyli coroczny szereg imprez, uświetniających wakacje. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem, którym przypomnimy Wam najciekawsze pozycje z tegorocznego kalendarza imprez.

Lato przywitaliśmy w czasie najkrótszej nocy w roku – Noc Świętojańska była idealną okazją do rozpoczęcia kolejnego sezonu. Na placu przy klubie TRAMP wybrzmiały szanty oraz bluesowe kawałki w wykonaniu zespołu Boogie Boys. Nie zabrakło również tradycyjnych obrzędów sobótkowych – stara wieszczka odkrywała tajemnice przyszłości, a panny puszczały własnoręcznie uplecione wianki na jeziorze Jamno.

Ważnym wydarzeniem kulturalnym był występ Formacji Nieżywych Schabuuf. Grupa grająca trudną do zaszufladkowania awangardową muzykę z elementami rocka oraz popu dała prawdziwe show na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie. Plażowicze gorąco powitali charyzmatycznego wokalistę, Olka Klepacza oraz pozostałych muzyków Formacji Nieżywych Schabuff, którzy porwali do wspólnej zabawy całą mieleńską publiczność.

O kubki smakowe plażowiczów zadbał mistrz kuchni, Robert Sowa z pomocą Prymatu. Stadion sportowy przy ul. Mickiewicza w Mielnie pod koniec lipca  zamienił się w prawdziwy raj smakowy – można było skosztować zarówno tradycyjnych dań, jak i nowatorskich pomysłów na potrawy. Kulinarny Piknik urozmaiciły popularne food trucki, czyli restauracje na kółkach, które oferowały gościom smaki z całego świata. Imprezę przyprawiliśmy kolorowymi proszkami holi, które sprawiły, że uczestnicy mienili się wszystkimi barwami tęczy – było pysznie!

Sierpień powitaliśmy w prawdziwie słowiańskim stylu. Wszystko za sprawą utalentowanej Cleo, która dała niesamowicie energetyzujący koncert na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie. Piękny głos wokalistki sprawił, że każdy bawił się doskonale. Pierwsza Słowianka RP zaśpiewała swoje największe hity, m.in. „Mi-Sie”, „N-O-C” oraz „Zabiorę Nas”. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mieleńska publiczność jest najlepsza – roztańczeni plażowicze bawili się do samego końca.

To nie koniec wokalnych emocji – drugi tydzień sierpnia to zmagania solistów w eliminacjach do konkursu Karaoke Super Star. Walka o udział w finałowym koncercie miała miejsce w klubach w Mielnie, Mielenku, Łazach, Sarbinowie, Chłopach oraz Gąskach. Spośród uczestników eliminacji udało nam się wyłowić wyjątkową czternastkę, która (po przejściu metamorfoz) miała okazję zaprezentować się przed mieleńską publicznością na deptaku przy ul. Kościuszki. Występy oceniało jury, w skład którego wchodzili m.in. członkowie zespołu Poparzeni Kawą Trzy – ich fantastyczny koncert uświetnił całe wydarzenie. Z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że śpiewać każdy może, trochę lepiej i…nad morzem!

Tak oto dobrnęliśmy do końca wakacji…postanowiliśmy nie smucić się z tego powodu i zorganizowaliśmy, we współpracy z Ekoprzedsiębiorstwem Sp. z o.o., festyn Święto Wody. Występy zespołów i kabaretów, moc wodnych atrakcji dla dzieci i dorosłych, konkurs na najstarszą fakturę za wodę to tylko kilka powodów, dla których warto było przyjść na plac przy Polo Markecie w Mielnie! Dobre humory i świetna zabawa dopisywały wszystkim aż do samego końca – pokaz fajerwerków był tego najlepszym wyrazem.

Każde Mieleńskie Lato Artystyczne jest wyjątkowe – jesteśmy pewni, że tegoroczne także takie było. Bogaty kalendarz imprez urozmaicił pobyt w gminie Mielno zarówno przyjezdnym, jak i miejscowym. Cieszymy się i dziękujemy, że byliście z nami – już szykujemy siły na kolejne wakacje i do zobaczenia za rok!

Partnerem wydarzeń Mieleńskiego Lata Artystycznego było Lotto.

lotto