Deszcz i chmury nam nie straszne – wspólnym śpiewem przegoniliśmy złą pogodę i zakończyliśmy czterodniowe zmagania o tytuł najlepszego wokalisty nad polskim morzem. Oznacza to, że kolejna edycja Karaoke Super Star za nami, a emocje (wzmożone dodatkowo koncertem Poparzonych Kawą Trzy) dopiero opadają, więc zapraszamy Was do przeczytania krótkiego podsumowania.

Wyjątkowa 14 wokalistów została wybrana w czasie eliminacji, które rozpoczęły się w środę, a zakończyły w piątek. W poszukiwaniu muzycznych talentów odwiedziliśmy aż 7 klubów w Mielnie, Mielenku, Łazach, Chłopach, Sarbinowie oraz Gąskach. W każdym udało nam się znaleźć niezwykłych pasjonatów, którzy poza świetnym wokalem mogą pochwalić się charyzmą oraz sceniczną osobowością. Bo przecież w karaoke najważniejsze jest to, aby się dobrze bawić, a zabawą zarażać publiczność. Jednak nasi półfinaliści nie zostali wrzuceni na wielką scenę bez odpowiedniego przygotowania. Przed sobotnim występem zaprosiliśmy ich do udziału w profesjonalnych warsztatach w Teatrze Variete Muza w Koszalinie, gdzie pod okiem fachowców mogli podszlifować swoje umiejętności. Warsztaty obejmowały zajęcia z korekcji wokalnej, pracę z mikrofonem, ogólny wyraz artystyczny i współpracę w chórkami. Ważną częścią scenicznej przemiany była również profesjonalna metamorfoza przeprowadzona przez makijażystkę Karolinę Maciejewską i stylistkę Martę Waluk, dzięki której nasi amatorzy wyglądali niczym prawdziwe gwiazdy muzycznej estrady!

Zwieńczeniem ciężkiej pracy oraz momentem, na który wszyscy – zarówno półfinałowa 14, jak i mieleńska publiczność – czekali był jednak wielki koncert finałowy, który odbył się wczoraj (12.08) na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie. W czasie dwugodzinnego koncertu mogliśmy usłyszeć największe hity światowej sceny muzycznej. Bogaty repertuar prezentował różne muzyczne gatunki – od lekkiego popu, przez taneczny swing, po wzruszające ballady. Muzyczne interpretacje półfinalistów porwały do tańca mieleńską publiczność oraz wyjątkowe jury, w skład którego weszli burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała, dyrektor Centrum Kultury w Mielnie Anna Ledochowicz oraz trzech członków zespołu Poparzeni Kawą Trzy (Wojciech Jagielski, Jacek Kret i Rafał Bryndal). Komisja wytypowała najlepszą 4, która miała okazję ponownie popisać się swoim talentem, a po finałowej dogrywce udało się wybrać zwycięzców Karaoke Super Star! Niekwestionowanym laureatem I miejsca został Paweł Wenderski, który wykonał polskie klasyki “Cykady na Cykladach” Maanam oraz “Babę zesłał Bóg” Renaty Przemyk. Drugie miejsce przypadło Rafałowi Misiukowi (w czasie wykonania “Przez Twe Oczy Zielone” przez chwilę myśleliśmy, że na scenie pojawił się sam Zenek Martyniuk!) z Łodzi, a trzecie Valentinie Dus z odległego Kaukazu. W związku z wysokim poziomem tegorocznej edycji konkursu, jury zdecydowało się przyznać dodatkowe wyróżnienia Natalii Matusewicz z Unieścia, Katarzynie Pietrzyk z Koszalina i Angeli Wawrzyk z Czeladzi. Jednak wielkie gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, którzy pokazali, jak ogromną radość daje muzyka! Ogłoszenie wyników nie zakończyło jednak sobotniej imprezy. Po finałowym koncercie na scenę weszli Poparzeni Kawą Trzy, którzy rozgrzewali mieleńską publiczność do późnego wieczora.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom, publiczności oraz dziesiątkom osób, dzięki którym konkurs Karaoke Super Star stał się tak wyjątkowym elementem tegorocznego Mieleńskiego Lata Artystycznego. Wspólnie udowodniliśmy, że śpiewać każdy może, trochę lepiej… i nad morzem. 🙂 Do zobaczenia za rok!

Fotorelacja wkrótce!


Lista uczestników (w kolejności wykonywania utworów):

Katarzyna Pietrzyk (Koszalin)
Sławomir Rasek (Racibórz)
Daria Mamrocha (Gąski)
Valentina Dus (Kaukaz)
Aleksandra Januszewska (Białogard)
Rafal Misiuk (Łódź)
Asia Kurzacz (Piekary)
Klaudia Wieczorek (Koszalin)
Paweł Wenderski (Wrocław)
Kinga Szymczak (Łódź)
Alicja Woźniak (Koszalin)
Angela Wawrzyk (Czeladź)
Agata Podyma (Zielona Góra)
Natalia Matusewicz (Wrocław)

Partnerem wydarzenia było Lotto.

lotto