26 maja mieszkańcy naszej gminy wspólnie celebrowali podwójne święto – Dzień Matki oraz Dzień Samorządowca.

Na placu rekreacyjnym przy ul. Żeromskiego w Mielnie spotkali się przedstawicieli wszystkich pokoleń! Impreza „Rodzinny Festyn NGO”, której głównym organizatorem była Lokalna Organizacja Turystyczna EKOWSPÓLNOTA, przyciągnęła uwagę zarówno dzieci, rodziców, jak i seniorów, a dla każdego przygotowaliśmy atrakcje, które umiliły ten wyjątkowy dzień.

Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mogli dać upust swojej kreatywności w kąciku twórczym, w którym malowali twarze, kolorowali laurki dla mam oraz tworzyli barwne maski. Niewyczerpane pokłady energii wykorzystali natomiast na dmuchanej zjeżdżalni oraz zamku do skakania. Świetnej zabawie nie było końca, a dodatkowo urozmaicał ją Klaun Tomi!

Rodzice oraz babcie i dziadkowie podziwiali w tym czasie występy artystyczne zespołów ludowych oraz młodzieży z placówek oświatowych. Na scenie zaśpiewali nie tylko mieleńscy muzycy – gościliśmy zespoły „Domasłowianie” z Domasłowic , „Polną Gruszę” z Biesiekierza i „Stokrotki Nowobramskie” z Koszalina. Dziękujemy za wszystkie występy! Po raz kolejny nasi artyści pokazali swój profesjonalizm oraz ogromne zaangażowanie w życie gminy!
Dużym zainteresowaniem cieszyły się też stoiska z rękodziełem. Ręcznie zrobione torebki, ozdoby oraz biżuteria zrobiły wrażenie głównie na paniach. Natomiast namiot stowarzyszeń, w którym na gości czekał poczęstunek, przykuł uwagę wszystkich. „Bursztyn” oraz „16-ty południk” jak zawsze pokazały, że nie ma nic lepszego niż domowy posiłek!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom imprezy. Wysoka frekwencja oraz uśmiechy na twarzach są dla nasz najlepszym potwierdzeniem, że festyny nadal przysparzają Wam wiele zabawy!

Impreza dofinansowana ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Gminy Mielno.

2015_logo_FIO_v1