Lato w Mielnie to nie tylko piaszczysta plaża, błękitne morze i promieniste słońce. To również cały szereg imprez oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Gwarantujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie!

– Tegoroczny kalendarz MLA powstał we współpracy z mieszkańcami, działaczami społecznymi oraz samorządowcami. Zależało nam, żeby imprezy były różnorodne. Plan wydarzeń został skonstruowany tak, aby każdy mógł spędzić w Mielnie miłe chwile: zarówno młodzi, jak i starsi, mieszkańcy oraz turyści, amatorzy aktywnej rozrywki i spokojnych występów – zapewnia Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury w Mielnie.

Wakacje powitamy wspólnie w Noc Kupały, powracając do słowiańskich korzeni. W programie nie zabraknie tradycyjnych obrzędów sobótkowych: wróżb, plecenia wianków i pokazów ognia. W czasie imprezy wystąpią artyści z Teatru Variete Muza oraz zespołu Boggy Boys. Tydzień później na scenie przy Centrum Kultury będziemy mieli okazję podziwiać popisy muzyczne Michaela Jacksona, Elvisa Presleya i Marylin Monroe – Parody Star Show wykona kabaret Doczekać Końca Dnia.

Przeniesiemy się również do dalekiej Azji. Festiwal Indii po raz kolejny zaskoczy nasze zmysły kolorami, zapachami i dźwiękami. Na gości czekają występy teatralne, muzyczne oraz pokazy kuchni wegetariańskiej czy jogi – to tylko garść z długiej listy atrakcji, a w wielu z nich będzie można wziąć aktywny udział.

Tydzień później na deptaku przy ul. Kościuszki wystąpi legendarny już zespół „Formacja Nieżywych Schabuff”. Jesteśmy pewni, że charyzmatyczny wokalista Olek Klepacz porwie do zabawy mieleńską publiczność – która zresztą nie raz została okrzyknięta najlepszą.

Tradycją jest już Zumba Maraton, w czasie którego mieleński deptak zamienia się w parkiet taneczny, skupiający zarówno zapalonych miłośników tej aktywności, jak i totalnych amatorów. Przecież Zumba Summer Party to największe takie wydarzenie nad polski morzem, więc może warto rozpocząć zdrowy tryb życia z setkami plażowiczów u boku? Wysoki poziom endorfin podtrzyma kabaret Nowaki, który rozbawi nas zaskakującymi i absurdalnymi skeczami z najnowszego programu „Moda na Nowaki” .

Lipiec zakończymy piknikiem kulinarnym z jednym z najlepszych szefów kuchni w Polsce – Robertem Sową, a sierpień rozpoczniemy ze słowiańskim przytupem! Cleo – pierwsza Słowianka Rzeczypospolitej – wystąpi w Mielnie ze swoimi największymi hitami: „My Słowianie”, „Brać”, czy „Zabiorę nas” . Tych, którym wrażeń będzie mało, zapraszamy do Chłopów, które będą mienić się kolorami tęczy. Holi Festiwal Poland to ogólnopolska edycja robiącego furorę na świecie festiwalu, w czasie którego uczestnicy posypują się kolorowymi proszkami.

W kolejny weekend przekażemy pałeczkę turystom i mieszkańcom, którzy będą mogli popisać się swoimi wokalnymi umiejętnościami w czasie Karaoke Super Star. Na terenie całej gminy przeprowadzimy eliminacje karaoke. Najlepsi zostaną zaproszeni na profesjonalne warsztaty, a efektami przyśpieszonego kursu wokalnego pochwalą się podczas finałowego koncertu na deptaku. Występy oceni jury, w skład którego wejdą członkowie zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert rockmanów.

Jak co roku mieleńscy ratownicy podziękują aniołom za spokojny sezon. Plaże rozświetlą się setkami światełek dokładnie 22 sierpnia o godz. 22:22. Wydarzeniu będą towarzyszyły pokazy fireshow oraz koncert szant.

Sezon wakacyjny zakończymy jednak w zupełnie nowej formule. Festyn na koniec lata zastąpi organizowane co roku dożynki – tym razem podziękujemy za owocne plony turystyczne! W programie nie zabraknie atrakcji dla dzieci, turnieju kulinarnego oraz zabawy tanecznej przy muzyce na żywo.

To tylko część tegorocznych atrakcji! Szczegółowy kalendarz Mieleńskiego Lata Artystycznego dostępny jest na oraz https://goo.gl/MeuXUm.