Bożonarodzeniowy Jarmark w Mielnie

W weekend 9 i 10 grudnia w Centrum Promocji Rybactwa odbył się Bożonarodzeniowy Jarmark w Mielnie. Mimo niewielkiej przestrzeni podczas wydarzenia można było kupić wyjątkowe przedmioty wykonane przez regionalnych rękodzielników. 

Duża popularnością cieszyły się zabawki wykonane na szydełku, idealne na prezent dla najmłodszych. Wielbicielom etnodizajnu na pewno spodobały się wyroby z drewna – tace do serwowania, miski, deski. Na stoisku znajdowały się również tradycyjne rzeźby ptaszków oraz nietypowe zydle i stołki. 

Wśród dekoracji niezaprzeczalnie królowały skrzaty – od lat niezmiernie popularne. Osoby lubiące bardziej strojne dekoracje mogły wybierać w kolorowych i błyszczących stroikach. 

Wszystkie zmarzluchy mogły zaopatrzyć się w wełniane swetry i skarpety wykonane ręcznie na drutach a fashionistki mogły wybierać spośród kolorowej biżuterii. 

Na stołach nie zabrakło potraw kojarzących się ze Świętami Bożego Narodzenia – pierogi z kapustą i grzybami, krokiety, barszczyk oraz grzaniec. Nie zabrakło też jednego z najważniejszych dodatków – naturalnego i pysznego miodu.  

Podczas całego jarmarku na dzieci czekała pani Mikołajowa. Najmłodsi nie tylko otrzymali upominki, uczestniczyli również w warsztatach, na których tworzyli tradycyjne anioły z bibuły. W tym czasie rodzice mogli zrelaksować się przy kawie i pysznym cieście.