Wakacyjna Kuchnia z Drobiem – Kulinarne Święto Mięsa Drobiowego!

Czekając na rozkoszne chwile letniego relaksu, warto wziąć udział w jednym z najsmaczniejszych wydarzeń tego sezonu — Wakacyjnej Kuchni z Drobiem, która odbędzie się 13 sierpnia 2023 roku, w godzinach od 14:00 do 20:00, na ulicy Wojska Polskiego w Mielnie. To niezwykła okazja do odkrycia szerokiego spektrum smaków i możliwości kulinarnej ekspresji, jakie oferuje mięso drobiowe.

Wydarzenie to otrzymuje wsparcie od Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego, co świadczy o rangi i profesjonalizmie całego przedsięwzięcia. Na miejscu czekać będzie pełen program rozrywkowo-edukacyjny, który zachwyci smakoszy w każdym wieku.

Wakacyjna Scena Kulinarna z Drobiem to bez wątpienia główna atrakcja imprezy. W trakcie warsztatów pod przewodnictwem znanego kucharza – Roberta Bochenko, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tajnikami przygotowywania wykwintnych potraw opartych na mięsie z kurczaka, indyka, gęsi, kaczki oraz podrobów. Pokazy kulinarne połączone z degustacjami stanowić będą niezapomniany festiwal smaków.

Mega Patelnia z Drobiem oraz Kocioł z Drobiem to autentyczne raje dla podniebienia. Degustacje różnorodnych dań drobiowych zapewnią uczestnikom prawdziwą ucztę smaków, ukazując w jak niezliczonych wariantach można wykorzystać mięso drobiowe.

Dla najmłodszych przewidziano Igraszki Kulinarne, które składają się z animacji oraz konkursów tematycznych. Dzieci będą miały okazję nie tylko dobrze się bawić, ale również poznać podstawy zdrowego gotowania i odżywiania się. Wspaniałe nagrody sprawią, że zabawa nabierze dodatkowego smaku.

Mięsna Wszechnica to niezwykle cenne źródło wiedzy podczas tego wydarzenia. Konsultacje z doświadczonym dietetykiem oraz technologiem żywienia pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zdrowego odżywiania i przygotowywania mięsa drobiowego. Dyskusje panelowe pozwolą uczestnikom podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Całość uzupełni program artystyczny, w którym wystąpi popularny zespół Sweet Band. Ich muzyka stworzy wyjątkową atmosferę, idealnie komponując się z kulinarnymi doznaniami tego niezwykłego dnia.

Wakacyjna Kuchnia z Drobiem w Mielnie to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością zaspokoi apetyt zarówno miłośników dobrej kuchni, jak i rodzin z dziećmi, pragnących spędzić wspólnie czas w kreatywny i smaczny sposób. Przybycie na to święto mięsa drobiowego jest doskonałym pomysłem, by zasmakować lata pełnymi ustami!