Miłośnicy żeglarstwa i klimatu morskiego z całej Polski mają powód do radości! Już od 21 do 23 lipca 2023 roku odbędą się III Regaty Pucharu Burmistrza Mielna PPJK z niezapomnianą Nocną Paradą Jachtów i obowiązkowym Koncertem Szantowym na wodzie! Czeka nas pełen emocji i niezapomniany weekend, który z pewnością zostanie na długo w pamięci uczestników.

Plan wydarzenia jest tak bogaty, że nawet najbardziej wymagający żeglarze nie będą zawiedzeni. To już nie tylko regaty, ale prawdziwa fiesta dla fanów sportów wodnych i muzyki.

21.07.2023 (PIĄTEK)

Rozpoczęcie wydarzenia nastąpi o godzinie 13:00 i potrwa aż do 20:00. W tym czasie uczestnicy będą mieli okazję odebrać opaski i pakiety startowe w biurze regat. Wieczór tego dnia zarezerwowany jest na specjalny “Wieczór Żeglarski”, na którym wszyscy będą mieli okazję poznać się bliżej i nawiązać żeglarskie relacje. Tego dnia PRZYSTAŃ.KULTURA będzie zamknięta dla uczestników Regat.

22.07.2023 (SOBOTA)

Sobotnie wydarzenia rozpoczną się wcześnie rano o godzinie 8:00, gdy znów będzie można odebrać opaski i pakiety startowe. Oficjalne otwarcie Regat odbędzie się o godzinie 10:00, a później o 10:30 planowana jest Odprawa Sterników, podczas której zostaną omówione najważniejsze kwestie dotyczące samej rywalizacji. O godzinie 12:00 zaplanowany jest pierwszy przewidywany start.

Na uczestników będzie czekała także “strefa chill&grill” (wstęp tylko dla uczestników regat), która otworzy swoje podwoje o godzinie 16:30. Będzie to idealne miejsce, aby odpocząć, zrelaksować się i połączyć siły przed wieczornymi atrakcjami. O godzinie 21:00 wystartuje Nocna Parada Jachtów na Jeziorze, która dostarczy uczestnikom niezwykłych wrażeń i zapewni niesamowity widok. Ale to jeszcze nie wszystko! O 21:30 rozpocznie się Koncert Szantowy na wodzie, podczas którego wszyscy będą mogli posłuchać znakomitych utworów w wyjątkowej scenerii. Na koniec wieczoru, o 22:00, nie może zabraknąć pokazu fajerwerków na wodzie, który zapewni widowiskowe zakończenie soboty. Paradę, pokaz fajerwerków oraz koncert szantowy najlepiej oglądać na wysokości tzw. Małego Jamna.

23.07.2023 (NIEDZIELA)

Ostatni dzień regat, ale emocje wcale się nie kończą! Na niedzielnym śniadaniu dla zawodników, które rozpocznie się o godzinie 8:00, wszyscy będą mogli wymienić się wrażeniami i wspólnie zacząć ostatni dzień rywalizacji. Przewidywany start na niedzielę zaplanowany jest na godzinę 10:00.

Wysoko podniesione emocje doprowadzą nas do momentu oficjalnego zakończenia regat, które odbędzie się o godzinie 14:00. Podczas tej uroczystości zostaną wręczone zasłużone nagrody i wyróżnienia. Bez wątpienia będzie to czas wzruszeń i podziękowań dla wszystkich uczestników, którzy stworzyli wyjątkową atmosferę podczas tych trzech dni.

Żeglarstwo, muzyka i woda to idealne połączenie na udany weekend! Zatem nie zastanawiaj się dłużej i dołącz do III Regat o Puchar Burmistrza Mielna PPJK z Nocną Paradą Jachtów i Koncertem Szantowym. To wydarzenie na pewno na długo zostanie w Twojej pamięci!

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu oraz do wsparcia zawodników, a także do kibicowania podczas wyjątkowych atrakcji towarzyszących regatom. To będzie magiczny weekend, który spędzony na nad polskim morzem zapewni niesamowite wrażenia i niezapomniane chwile na długo! Do zobaczenia w Mielnie!