Podczas długiego weekendu majowego deptak przy ul. Kościuszki w Mielnie opanują fani „kijków”. Mielno po raz kolejny zaprasza kijkarzy do udziału w mistrzostwach Nordic Walking. Tym razem jednak w randze… światowej. Mistrzostwa Świata pt. INWA Puchar Świata Nordic Walking 2023 odbędą się już 29 maja

Do udziału zachęcamy nie tylko zawodowców, ale i amatorów – dla startujących przewidziane są atrakcyjne nagrody, a dodatkowo możemy zagwarantować, że sama satysfakcja z uczestnictwa będzie warta tego wysiłku!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
Odpowiedź jest prosta – każdy! Wystarczą kije, wygodne buty i pozytywna energia. Dzięki różnym kategoriom wiekowym i trzem dystansom (5 km, 10 km oraz 21,1 km) nie musisz być ekspertem, aby dołączyć do zawodów.

MOC KIJKÓW
Nordic Walking to sposób na utrzymanie dobrej kondycji, który powstał specjalnie dla narciarzy biegowych. Łatwość wykonywania treningu oraz ogromna ilość korzyści zdrowotnych sprawiły jednak, że forma rekreacji stała się hitem wśród amatorów zdrowego stylu życia na całym świecie! Marsze z kijkami angażują do pracy mnóstwo partii mięśniowych (nawet do 90% mięśni całego ciała!), jednocześnie stymulując je znacznie intensywniej niż przy zwyczajnym spacerowaniu lub bieganiu. Nie można jednak zapomnieć o poprawnej technice, która jest kluczowa w tym sporcie. Należy odpowiednio odepchnąć się kijkami od podłoża – tak, aby odciążyć stawy dolnych części ciała, a zaangażować mięśnie górnej. Jeśli nie wiesz , jak poprawnie chodzić, a chciałbyś rozpocząć swoją przygodę z tą aktywnością, tym bardziej odwiedź nas w czasie INWA. Przed zawodami wyspecjalizowani instruktorzy udzielą krótkiego szkolenia, które sprawi, że poczujesz się pewniej!

NIESPODZIANKA DLA MIESZKAŃCÓW
Zarejestruj się już teraz i nie płać za udział w inauguracji. 100 pierwszych osób z Gminy Mielno, które dokonają zapisu na stronie www.inwacup.eu, nie muszą dokonywać opłaty. 5 dni przed startem zapisy te zostaną oznaczone przez nas w systemie jako opłacone. Wszelkich informacji o zawodach oraz pomocy w rejestracji udziela Centrum Kultury w Mielnie.

Czekamy na Ciebie! Zapisy oraz regulamin zawodów dostępne są na stronie: inwacup.eu