I ZLOT

Międzynarodowe Zloty Morsów odbywają się w Mielnie od 2004 roku. To właśnie wtedy grupa morsów z naszej miejscowości wraz z Hilarym Kubschem wpadli na pomysł zorganizowania spotkania dla zimnolubnych z całej Polski. Wtedy do Mielna przyjechało 122 osób. Na I Zlocie pojawiły się morsy z Krakowa, Kędzierzyna Koźle, Raczek, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Bobolic, Bydgoszczy, Poznania, Leszna, Dygowa, Elbląga, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Koszalina, Mysłowic, Olsztyna, Swarzędza, Włosienicy, Zabłudowa i Zielonej Góry. Zapoczątkowały one mroźną tradycję, która trwa do dziś.

IMPREZA Z REKORDAMI

Wydarzenie z roku na rok rozrastało się w szalonym tempie. Na II Zlocie w Mielnie bawiło się ponad 300 osób, a na urodzinowej 10 edycji do zimnego Bałtyku weszło 1526 morsów. Liczba uczestników Zlotu pozwoliła na pobicie dwóch rekordów Guinnessa. Pierwszy pobito w 2010 roku z 1054 osobami, a drugi w 2015 r. (nadal aktualny) z 1799 roku. Od tego czasu nikt nie pobił mieleńskiego rekordu.

Mimo braku kolejnych oficjalnych tytułów, Mielno co roku bije kolejne rekordy. Na ostatnim Zlocie w 2022 roku do wody weszło razem 8576 morsów. Żadna inna impreza na świecie nie może pochwalić się takim wynikiem! 

MROŹNE URODZINY

Kolejna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa, bo jubileuszowa. Zlot w 2023 roku to 20 urodziny imprezy. Z tej okazji organizator, czyli Centrum Kultury w Mielnie przygotował wiele niespodzianek, które już niebawem zacznie zdradzać na swoich social mediach (www.fb.com/ZlotMorsowMielno), które zachęcamy do obserwowania. Okrągłe urodziny będą na pewno okazją do wspomnień poprzednich edycji Zlotu, ale też do rozpoczęcia kilku nowych tradycji.

ZIMNE ATRAKCJE

Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie to nie tylko zimne kąpiele. Organizatorzy zawsze szykują dla uczestników wydarzenia kilkanaście atrakcji, w których można brać udział od czwartku do niedzieli (9-12.02.2023 r.). W programie znaleźć można m.in. biegi, turniej mrozoodpornych, kąpiele w saunach i baliach, koncerty oraz pałac ślubów. Na Zloty zapraszane są zawsze największe gwiazdy muzyki. Co roku wybierany jest również temat przewodni danej edycji. Uczestnicy przebierają się zgodnie z tematem, a organizatorzy dbają o odpowiednie dekoracje. 

CHŁODNO ZAPRASZAMY

Urodzinowy 20 Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie odbędzie się tradycyjnie w drugi weekend lutego od 9 do 12 lutego 2023 r. Po wszystkie informacje zapraszamy na stronę www.zlotmorsow.mielno.pl oraz stronę na facebooku www.fb.com/ZlotMorsowMielno.

Organizatorzy do morsowania zapraszają nie tylko starych wyjadaczy, ale i osoby, które nigdy nie próbowały tej aktywności. Według badań prowadzanych przez organizatora duża część uczestników imprezy morsuje w Mielnie w czasie Zlotu właśnie po raz pierwszy. Bo gdzie zacząć swoją przygodę z zimnymi kąpielami, jak nie w światowej stolicy morsowania?