Plakaty i ulotki do hoteli, restauracji i innych firm będzie można odbierać w Centrum Kultury w Mielnie, u sołtysów oraz w Punkcie Informacji Turystycznej od 28 czerwca.

Plakaty można pobrać również tutaj:

Zapraszamy również na V Edycję Sceny Letniej w Łazach przy ulicy Słonecznej 2A, w ramach której co środę odbywać się będą spektakle w okresie od 13 lipca do końca sierpnia 2022 roku (planowanych jest 8 spektakli). Każde przedstawienie rozpoczyna się o godzinie 20.00 i trwa
1 godzinę.


Centrum Kultury w Mielnie przygotowało kalendarz wydarzeń na sezon wakacyjnym. Udało nam się zaplanować ponad 30 wydarzeń artystyczno-kulturalnych. Zapraszamy do udziału w nich wszystkich mieszkańców oraz turystów. Przedstawiamy Mieleńskie Lato Artystyczne, czyli… kulturę w słonecznym wydaniu! 

W harmonogramie znajdą dla siebie coś zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku, jak i fani dobrej muzyki na żywo. 

W chwili publikacji artykułu kilka wydarzeń jest już za nami. Podczas długiego weekendu majowego deptak przy ul. Kościuszki w Mielnie opanował BAŁTYCKI TOUR NORDIC WALKING. Udział w zawodach na dystansie 5 km i 10 km wzięli udział amatorzy, średnio zaawansowani oraz zawodowcy. 

Teren naprzeciwko siedziby Centrum Kultury, czyli działka przy starym kasynie (ul. B. Chrobrego 38) w zeszłym roku przeszedł prawdziwą metamorfozę i zamienił się w PRZYSTAŃ. KULTURA, czyli całkowicie nowe miejsce na kulturalnej mapie Mielna. 

Cały teren został ciekawie zagospodarowany, ustawione zostały kolorowe ławki i inne elementy małej architektury oraz namiot, który pomieści nawet 600 osób. To właśnie tam organizowane będą największe imprezy, występy kabaretowe i koncerty z muzyką na żywo. Gwiazdami nadchodzącego Mieleńskiego Lata Artystycznego będą m.in.: BRYSKA, 4szmery oraz stand-uperzy Piotr ZOLA Szulowski, Błażej Krajewski, Darek Gadowski.

Kulminacyjnym wydarzeniem tego lata będzie HIPPIEZA FESTIWAL MUZYKI I SZTUKI. To kilkudniowe wydarzenie muzyczno–artystyczne dla którego inspiracją stał się I Ogólnopolski Zlot Hipisów, który odbył się w 1968 roku właśnie w Mielnie, a udział w nim wzięła m.in. znana polska artystka Kora. Powstał więc pomysł na zorganizowanie wydarzenia osadzonego w klimacie lat 60tych i 70tych. Powracająca w muzyce, modzie i stylu moda na klimat hippie zainspirowała Centrum Kultury w Mielnie do stworzenia odrębnej imprezy. To trzydniowe wydarzenie z udziałem najbardziej rozpoznawalnych w Polsce artystów. Na jednej scenie zagrają KAYAH ze specjalnie stworzonym dla Mielna koncertem w klimacie bałkańskim, PRO8L3M, Wanda i Banda, Zalia, Fisz Emade Tworzywo, Ralph Kamiński, Mery Spolsky i inni. Impreza odbędzie się na kilku strefach w Mielnie w terminie 4-6.08.2022. Bilety można kupić już na KupBilecik.pl.

STREFA AKTYWNEGO PLAŻINGU to kolejna propozycja na wakacje w Gminie Mielno. Ten autorski projekt Centrum Kultury w Mielnie, skupia się na ulubionym miejscu każdego turysty odwiedzającego Gminę, czyli na plaży. Chcąc organizować różnego rodzaju aktywności dla turystów w ciągu dnia, nie możemy zakładać, że wygramy z główną atrakcją Mielna, czyli plażą. Dlatego przenosimy się na nią, tworząc strefy aktywnego plażingu. To miejsca w których przez cały dzień odbywać się będą animacje dla dzieci ale też dla całych rodzin, zajęcia zumby, jogi, pilates. Nie zabraknie również piłki plażowej i innych rozgrywek sportowych, a także umilającej pobyt na plaży muzyki.

Po raz drugi na Jamnie odbędzie się wyjątkowa impreza wodniacka. To już trzecia edycja wydarzenia pod tytułem WIELKA GALA ŻAGLI. Tym razem już w pełnej okazałości, bo trwać będzie aż 3 dni (15-17.07.2022 r.). Przez cały dzień w regatach o puchar Burmistrza Mielna mierzyć się będą ze sobą żeglarze z całego regionu. W sobotę wieczorem (16.07.2022 r.) zapraszamy na widowiskową paradę jachtów a na jednym z nich zespół szantowy Stara Kuźnia da koncert z jeziora. Na zakończenie imprezy odbędzie się pokaz sztucznych ogni. 

Tradycyjnie przez całe lato w kościołach w Mielnie i Sarbinowie odbędzie się cykl koncertów pod wspólną nazwą MIELEŃSKIE WIECZORY ORGANOWE. Dzięki współpracy z filharmonią Koszalińską podczas Międzynarodowego Festiwalu Organowego, co roku możemy gościć najlepszych artystów z całego świata.

SKARBNICA WIOSKI RYBACKIEJ W CHŁOPACH to miejsce z ogromnym potencjałem, które integruje mieszkańców oraz turystów. Lokalizacja ta ma stać się głównym punktem spotkań dla obu grup, dlatego na placu przy Skarbnicy zostaną zorganizowane wydarzenia, nawiązujące tematyką do tradycji związanych z Bałtykiem oraz rękodziełem. Najważniejszym z nich będzie wystawa “BURSZTYNOWE ZOO” ze zbiorów Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Ekspozycji towarzyszyć będą warsztaty średniowiecznej obróbki bursztynu oraz koncerty szantowe. Wystawa będzie połączona ze stałą ekspozycją w Skarbnicy, dlatego w jednym czasie i w jednym miejscu będzie można poznać bałtycki bursztyn oraz historię rybactwa.

KINO NA LEŻAKACH to również stały element Mieleńskiego Lata Artystycznego lubiany przez wszystkich turystów. Uczestnicy będą mogli oglądać najlepsze filmy pod chmurką.