W okresie, w którym myśleliśmy, że nic dobrego się nie wydarzy pojawiła się iskra – prośba o pomoc w organizacji IV Oławskiego Charytatywnego Rajdu Koguta sprawiła, że odżyła chęć pomagania.

W rajdzie, w tym roku w innej formie niż zawsze, ale z otwartym sercem dla chorych i potrzebujących dzieci, wzięło udział blisko 500 ekip. Jechali samochodami zabytkowymi, współczesnymi, rowerami oraz traktorem. Tak, właśnie tym traktorem, który pokonał 470 km z Oławy, przewieziono żywą „oławską palmę”. Symbolicznego wkopania daru od mieszkańców Oławy i uczestników rajdu, na skwerku, rogu ulic Pionierów i Chrobrego w Mielnie, dokonali przedstawiciele władz.

Uczestnicy pokonali trasę, startując dnia 11.06.2020 r. z Oławy przez Leszno, Poznań, Szczecinek, Koszalin, po raz pierwszy kończąc na mecie w Mielnie dnia 13.06.2020 r. Po drodze wykonywali zadania otrzymane na starcie. Wspólnie z wpisowego oraz puszek umieszczonych na deptaku w Mielnie zebrano ponad 115000 złotych, które wywołają uśmiech na twarzach wielu dzieci i fundacji z powiatu oławskiego.To już czwarta edycja rajdu ciesząca się dużym zainteresowaniem, a dokonania można podziwiać na stronie Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych w Oławie https://www.facebook.com/PojazdyZabytkoweOlawa/.