Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie to największa taka impreza w Polsce i Europie oraz jedna z największych na świecie. To właśnie do Mielna raz do roku, zawsze w drugi weekend lutego, tysiące morsów z całej Polski i nie tylko, zjeżdżają do tego uśpionego snem zimowym miasteczka, aby wspólnie kąpać się w Bałtyku, tańczyć, bawić się i integrować z innymi zimnolubnymi. I robią ogromny, pozytywny hałas w środku zimy.

Zlot w roku 2020, dokładnie w dniach 06 – 09.02, odbędzie się po raz 17 i po raz kolejny spodziewamy się pobić rekord liczby uczestników. Przewidujemy, że w XVII Międzynarodowym Zlocie Morsów udział weźmie 6000 osób. Już teraz sprzedaliśmy 5500 tysiące wejściówek – wejściówki na dwa bale morsów wyprzedały się w ciągu pierwszej doby.

Zlot to przede wszystkim 4 dni mroźnych kąpieli, zakończone niedzielną paradą ulicami Mielna oraz wielką finałową kąpielą, jednak my uczestnikom wydarzenia oferujemy o wiele więcej atrakcji. Po raz pierwszy stworzymy na przykład specjalną Morsową Strefę Chillout, w której morsy przed, w trakcie i po kąpieli w Bałtyku będą mogły rozgrzewać się w baliach, saunach i basenach. Nigdzie indziej nie można znaleźć takich atrakcji w bezpośrednim sąsiedztwie plaży i morza! W czwartek wieczorem odbędzie się tam właśnie pierwsze w Mielnie Balia Party.

Podczas najbliższego zlotu będziemy świadkami prawdziwego morsowego ślubu na plaży, którego udzieli sama Burmistrz Mielna Olga Roszak-Pezała, a gośćmi będą oczywiście tysiące morsów. Narzeczeni byli po raz pierwszy wspólnie na zlocie w 2019 roku i właśnie wtedy Artur (przyszły Pan Młody) spontanicznie postanowił oświadczyć się Izie. Jak na prawdziwego morsa przystało zrobił to w asyście kilkuset innych morsów na plaży, zaraz po kąpieli, na specjalnie ustawionej na plaży scenie. Tak im się w Mielnie spodobało, że postanowili pobrać się właśnie tutaj i to koniecznie podczas najbliższego Zlotu.

Największą gwiazdą wydarzenia będzie jednak Zespół Piersi, który skomponuje dla Mielna specjalną piosenkę o roboczym tytule “Wielki upał w środku zimy” oraz nagra do niej teledysk z udziałem Morsów i mieszkańców.

Co roku zlot ma swój temat przewodni – najbliższy to Międzygalaktyczny Zlot Morsów, więc spodziewamy się prawdziwej inwazji prawdziwych kosmitów. Będzie można ich podziewać na pewno na Wielkim Balu Morsów (dla 2000 osób), ale również podczas parady przed główną kąpielą, w czasie której do zimnego Bałtyku wejdzie równo o godzinie 12:00 tysiące miłośników mroźnych kąpieli. Takiego wydarzenia nie można przegapić! 

Szczegóły na www.zlotmorsow.mielno.pl

ORGANIZATORAMI ZLOTU SĄ CENTRUM KULTURY W MIELNIE ORAZ GMINA MIELNO.