Przed nami kolejne wakacje pełne kulturalnych wrażeń. Jak co roku Mielno przygotowało długi kalendarz imprez w ramach Mieleńskiego Lata Artystycznego, którym chcemy pokazać mieszkańcom oraz turystom, że świetna zabawa czeka nas nie tylko na plaży!

– Wielkie gwiazdy, duże imprezy oraz mnóstwo okazji do świetnej zabawy – tak tegoroczny plan wakacyjnych wydarzeń opisuje Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury w Mielnie, które jest głównym organizatorem MLA.

Pierwszym artystą, którego nie możecie nie znać, będzie Kamil Bednarek, który szeroką popularność zdobył w 2010 roku, dzięki udziałowi w telewizyjnemu programowi „Mam Talent”. Od tego czasu niejednokrotnie jego single stawały się ogólnopolskimi hitami, a płyty pokrywały się platyną. Rytmy reggae będziemy mogli usłyszeć już 6 lipca na deptaku przy ul. Kościuszki.

Kolejną wielką imprezą będą 42 urodziny Tede. Impreza, na która przyjeżdżają fani rapera z całej Polski, po kilku latach wraca do Mielna. Wcześniej z powodów organizacyjnych została przeniesiona do Koszalina, ale ekipa Wielkie Joł przypomniała sobie, że Mielno bawi się najlepiej, dlatego 28 lipca na stadionie będziemy mogli świętować urodziny artysty.

Wszyscy organizują imprezy z okazji początku oraz zakończenia wakacji, ale zapominają o samej połowie sezonu, a przecież to najlepsza okazja do zabawy – piękna pogoda, ciepłe morze oraz świadomość, że lato jeszcze się nie kończy! 🙂 Właśnie z tej okazji zapraszamy na Festyn Rodzinny „Środek Lata” (4 sierpnia), na którym wystąpią Majka Jeżowska oraz zespół ENEJ.

Wydarzeniem, który znacie z poprzednich lat jest Karaoke Super Star – konkurs, w czasie którego wytypujemy spośród amatorów śpiewania najlepszych wokalistów. 18 sierpnia wystąpią oni na wielkiej scenie i powalczą o cenne nagrody. Łatwo nie będzie, bo w jury zasiądą członkowie zespołu VIDEO, którzy po ogłoszeniu wyników sami wystąpią przez mieleńską publicznością.

Konkurs karaoke to nie jedyna impreza, która wpisała się w tradycję Mieleńskiego Lata Artystycznego. Podobnie jak w poprzednich latach będziecie mieli okazję obejrzeć największe hity filmowe „pod chmurką” w ramach Kina Na Leżakach, posłuchać gwiazd muzyki poważnej w czasie kilku koncertów 52. Międzynarodowego Festiwalu Organowego oraz sypać się barwnymi proszkami na Festiwalu Holi.

Postanowiliśmy też kontynuować pomysł „Święta Wody”, który zastąpił w zeszłym roku dożynki gminne i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem – impreza organizowana wspólnie z Ekoprzedsiębiorstwem na zakończenie lata to świetna okazja do wodnych zabaw oraz występów na scenie.

– Nie zapominamy o tym, jak ważne są lokalne inicjatywy, podejmowane przez stowarzyszenia oraz gminnych działaczy – podkreśla Anna Ledochowicz – Dlatego wspieramy imprezy organizowane we wszystkich miejscowościach. W tym roku będą to między innymi „Dzień morza”, „Dzień ryby” i  „Koncert muzyki łatwiej, lekkiej i przyjemnej” w Chłopach, „Powitanie lata w Dzień Dziecka” i „Rodzinny Festyn Wakacyjny” w Mielenku oraz „Festyn Turystyczno-Sportowy Na Fali” i słynny już „Festyn Pieczonej Gęsi” w Gąskach.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w kalendarzu Mieleńskiego Lata Artystycznego coś dla siebie. Cała lista wydarzeń dostępna jest na www.cit.mielno.pl. Polecamy też polubić stronę Centrum Kultury w Mielnie na facebook’u (www.facebook.pl/ckmielno), gdzie na bieżąco informujemy o naszych imprezach.

Partnerem wydarzeń MLA jest LOTTO.

lotto