Urząd Miejski w Mielnie oraz Centrum Kultury w Mielnie serdecznie zapraszają na obchody Dnia Edukacji Narodowej w dniu 11 października 2017 r.

W programie:
Godz. 10:00 Spektakl „Działka” w Royal Park Hotel & SPA ul. Wakacyjna w Mielnie
Godz. 12:00 Forum Samorządowe NASZA GMINA zaprasza na piknik integracyjny BEZPIECZNA JESIEŃ, połączony z pokazem ratownictwa medycznego przy Szkole Podstawowej im. Leonida Teligi w Mielnie.

„Działka” czyli o uzależnieniu i pęknięciach w rodzinie wprost

Ten spektakl edukacyjny, który obejrzało już ponad 40 tys. widzów, zwraca uwagę na ważny i bardzo powszechny problem dotykający wielu Polaków. „Działka” pokazuje w jaki sposób rozpadają się więzy rodzinne, gdy dzieci zaczynają „przygodę” z narkotykami.

W roli rodziców występują: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak a znakomicie odebrana przez widzów “Działka” prowokuje do dyskusji i refleksji, stawiając wiele ważnych, niekiedy trudnych pytań o używki, o relacje w rodzinie, zaufanie, znaczenie otwartej rozmowy i wzajemne wspieranie się w trudnych sytuacjach.

Piknik integracyjny BEZPIECZNA JESIEŃ

Po przedstawieniu serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Mielno na piknik integracyjny podczas którego odbędą się pokazy ratownictwa medycznego z udziałem dzieci i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieleniu. W szczególności poruszane będą kwestie bezpiecznego zachowania i właściwego reagowania podczas wypadków domowych z zastosowaniem przedmiotów codziennego użytku. Będzie to również czas na wspólne pieczenie kiełbasek i biesiadowanie przy ognisku.
Organizacja pikniku została dofinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 oraz Gminy Mielno, pozyskanych przez stowarzyszenie Forum Samorządowe NASZA GMINA.

2015_logo_FIO_v1herb