Koniec lipca to moc atrakcji dla kubków smakowych wszystkich osób przebywających już w Mielnie oraz tych, które dopiero odwiedzą nasze miasto. Wszystko za sprawą Festiwalu Food trucków (26-28.07) oraz Kulinarnego Pikniku z mistrzem kuchni, Robertem Sową i Prymatem (29.07). Zapraszamy do wspólnego odkrywania smaków świata!

Restauracja na kółkach, czyli food truck

Ta forma kuchni przybyła do nas z Ameryki i już zdążyła się zadomowić. Restauracje na kółkach, czyli coraz popularniejsze w Polsce food trucki to prawdziwie nowatorski pomysł na prowadzenie gastronomii. Już 26 lipca na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie będzie można spróbować dań prosto z tych wyjątkowych restauracji na kółkach. W menu przewidziane są m.in. owoce morza, dania regionalne i grillowane, kubańskie przysmaki oraz ciężarówka z lodami – mniam! Festiwal będzie trwał na deptaku do 28 lipca, a następnie przeniesie się na imprezę na stadionie sportowym w Mielnie – Robert Sowa rozkręci Kulinarny Piknik z pomocą Prymatu już 29 lipca.

Kulinarny Piknik z Prymatem i Robertem Sową – uczta nie tylko dla podniebienia
Robert Sowa przybywa do Mielna! 29 lipca stadion sportowy przy ul. Mickiewicza zamieni się w prawdziwą kopalnie smaków – zaczynając od tradycyjnych dań, a kończąc na najbardziej nowatorskich przepisach. Przewidziane są także liczne zabawy dla dzieci, m.in. zamek dmuchany i bańki mydlane. Całość przyprawimy kolorami w ramach Festiwalu Holi (miliony barwnych, nieszkodliwych dla człowieka proszków holi wystrzeli w powietrze) oraz występami zespołów: Fruktaki (będą świetną atrakcją dla najmłodszych uczestników), Soleo, który zadba o dobre nastroje podczas tańca oraz Szafa Gra, której wyjątkowe brzmienie porwie każdego. Artyści Teatru Variete Muza dadzą popis swych umiejętności scenicznych, słowem – będzie się działo!

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:
Festiwal Food trucków – 26-28.07, deptak przy ul. Kościuszki w Mielnie

Kulinarny Piknik z Prymatem i Robertem Sową – 29.07, Stadion sportowy przy ul. Mickiewicza w Mielnie
12:00 Festiwal holi i otwarcie wszystkich food trucków
16:30 – 19:30 – Występ Grupy Fruktaki i zabawy dla dzieci, Rewia Artystów z Teatru Variete Muza w Koszalinie
19:30 Występ zespołu Soleo
20:40 Występ zespołu Szafa Gra

Food trucki będą wystawione od godz. 12:00 do godz. 22:30.