Już 2 maja w Sarbinowie czeka nas wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Płyniemy Polsko”. Tego dnia na skuterach wodnych do Sarbinowa przypłyną Dariusz Gryt, Jacek Biskupek – wielokrotni medaliści mistrzostw Polski i Europy, którzy planują w 9 dni opłynąć całą Polskę. Sarbinowo jest jednym z miejsc, które znalazło się na ich trasie.
Projekt Płyniemy Polska rozpoczyna się w Ustroniu 28 kwietnia, a od Oświęcimia płyną Wisłą do Krakowa, Warszawy, następnie do Sopotu. Stamtąd morzem przez Sarbinowo aż do Szczecina. Później Odrą przez Wrocław, Opole do Rybnika. Jest to pierwszy w historii projekt opłynięcia Polski Wisłą, Bałtykiem, Odrą i ustanowienie na tej trasie rekordu.
Przez cały dzień 2 maja od godz. 12:00 w Sarbinowie na plaży przy pętli autobusowej rozstawione będzie miasteczko towarzyszące imprezie. Konkursy, animacje dla najmłodszych, pokazy skuterów i sprzętu pływającego (w tym wakeboard’u) oraz do nurkowania, i wiele innych atrakcji będzie czekać na wszystkich turystów i mieszkańców Gminy Mielno. Około godz. 17.00 przywitamy uczestników płynących na skuterach.
Ważny elementy projektu będzie zbiórka środków finansowych na sprzęt do nurkowania dla dzieci z porażeniem mózgowym i autyzmem. Serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATOR: KLUB SPORTOWY YACHT CLUB RYBNIK

Płyniemy Polsko