Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Centrum Kultury w Mielnie.  Nasi pracownicy udzielą wyczerpujących informacji na temat zajęć. Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr 94 315 60 71.

ZAJĘCIA FIZYCZNE
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Kamińska – wykwalifikowana instruktorka fitness z Centrum Rekreacji Forma
– FITNESS DLA PAŃ – 50 zł / miesiąc
– ZDROWY KRĘGOSŁUP – 50 zł / miesiąc
– JOGA – 50 zł / miesiąc
Zapraszamy wszystkich aktywnych mieszkańców gminy, a także tych którzy chcą rozpocząć treningi i zadbać o swoją kondycję i wydolność. Trzy razy w tygodniu nasza trenerka poprowadzi różne zajęcia fizyczne dla dorosłych. Fitness dla pań to treningi ogólnorozwojowe przy energetycznej muzyce, podczas których pracujemy nad wszystkimi partiami ciała z użyciem sprzętu fitness. Zdrowy kręgosłup to spokojniejszy trening mający na celu wzmacnianie mięśni stabilizujących kręgosłup i prawidłową postawę. Na jogę zapraszamy wszystkich tych, którzy oprócz sprawności fizycznej chcą uzyskać wewnętrzny spokój i poczucie harmonii.Fitness dla pań, Zdrowy Kręgosłup oraz Joga stanowią osobne sekcje. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na jeden, dwa albo nawet trzy panele treningowe, które poprowadzi profesjonalna trenerka.

Stowarzyszenie Profilaktyki i Terapii MŁODZI MŁODYM oraz Centrum Kultury w Mielnie zapraszają:
– wszystkich rodziców na spotkania: „JAK BYĆ RODZICEM I NIE ZWARIOWAĆ”
Są to zajęcia dla rodziców dzieci w każdym wieku, którzy chcą przede wszystkim znaleźć czas dla swojego dziecka tak, aby był on przyjemny dla wszystkich. Nauczymy Cię jak budować udane relacje z dzieckiem i jak rozumieć jego zachowanie. Dowiesz się jak poznać jego potrzeby i zdobędziesz umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Zajęcia będą odbywały się maksymalnie raz w tygodniu w czasie do 2 godzin (zajęcia bezpłatne).

– oraz nastolatków na zajęcia: BĄDŹ SOBĄ – DZIAŁAJ I ROZWIJAJ SIĘ –
Podczas naszych zajęć dowiesz się co zrobić z własną energią, jeśli tylko chce Ci się chcieć. Będziesz mieć okazję sprawdzić się we wspólnym działaniu i odkrywaniu własnych pasji. Stworzymy Ci możliwość osobistego rozwoju, nauczysz się twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań, a także angażowania innych w pracę użyteczną społecznie.
Zajęcia będą odbywały się w Szkole Podstawowej w Mielnie (zajęcia bezpłatne).

ZAJĘCIA TANECZNE
– SZKOŁA TAŃCA PASJA DLA DZIECI
Zajęcia poprowadzi Agata Krajewska – wykwalifikowana instruktorka tańca.
Taniec nowoczesny dla dzieci. Zajęcia są podzielone na dwie grupy  – w wieku przedszkolnym oraz w wieku szkolnym.

– RYTMIKA LUB BREAKDANCE
Zajęcia poprowadzi Marcin Grzybowski  – trener motywacyjny, wykwalifikowany instruktor tańca.
Zajęcia skierowane dla dzieci w wieku 6-10 lat. Podczas wypełniania formularza prosimy o napisanie, którą tematykę zajęć Państwo wybierają – program będzie ustalony na podstawie zgłoszeń.
– 40 zł / miesiąc

– TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH
Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany instruktor tańca
Zapraszamy wszystkich dorosłych na zajęcia taneczne, na których nauczą się Państwo teorii i praktyki z zakresu tańca towarzyskiego. Poziom zajęć i ich charakter będzie dostosowany do potrzeb uczestników. Czy solo, czy w parze – każdy wyjdzie z tych zajęć tanecznym krokiem!
– od 50 zł / miesiąc

SEKCJA FORM UŻYTKOWYCH
– DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Zajęcia poprowadzą Aleksandra Kolanek – projektant, grafik, licencjatka wzornictwa i komunikacji wizualnej oraz Krystyna Niewinowska – z wykształcenia pedagog z zamiłowania animator kultury
Zajęcia dedykowane dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat oraz 11-14. W tej pracowni będziemy prężnie rozwijać swoją kreatywność, zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Będziecie mieli okazję poznać różne techniki rękodzielnicze oraz na nowo odkryć właściwości i możliwości różnych materiałów plastycznych. Na tych warsztatach nieraz powstanie „coś” z „niczego”. Nie wierzysz? Przyjdź i zobacz! Zapraszamy do niezwykłej zabawy z plastyką.
– 40 zł / miesiąc

– DLA DOROSŁYCH
Zajęcia poprowadzi  Anetta Kolanek – z wykształcenia plastyk z zawodu florystka, dekoratorka, projektantka.
Zajęcia dedykowane dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność. Oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej z rękodzieła, rysunku, malarstwa oraz kompozycji będą również zajęcia z zakresu estetyki i dekoracji. Lubisz prace ręczne, czy może zawsze chciałaś/łeś nauczyć się szyć, robić stroiki do domu lub projektować? Jeśli tak, te zajęcia są właśnie dla Ciebie! (zajęcia bezpłatne)

SEKCJA TEATRALNA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Zajęcia poprowadzi  Marcin Borchardt – aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie, reżyser spektakli teatralnych, pedagog.
Wszechstronne zajęcia teatralne rozwiną twoją wyobraźnię i osobowość. Będziemy wspólnie realizować przedstawienia teatralne i wystawiać je w plenerze i na scenie. Tutaj będą warunki do ćwiczeń z dykcji, interpretacji tekstu i autoprezentacji oraz doskonalenia pewności siebie. Warsztaty teatralne to świetna zabawa i możliwość spotkania wspaniałych osób. Zapraszamy do świata nieograniczonych możliwości! Zajęcia będą się odbywały  w Szkole Podstawowej w Mielnie.
– do 40 zł / miesiąc

SZTUKA NA PATYKACH, CZYLI WARSZTATY SZCZUDLARSKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Zajęcia poprowadzi Krystyna Niewinowska – z wykształcenia pedagog z zamiłowania animator kultury.
Podczas warsztatów szczudlarskich instruktor uczy techniki chodzenia na szczudłach o różnej wysokości, uczestnicy mają okazję wzięcia udziału w treningu, do zapoznania się ze sprzętem, zasadami i technikami poruszania się na szczudłach, oraz pracy nad swoją koncentracja, balansem i równowagą. Warsztaty prowadzą do opanowania podstaw technik szczudlarskich. Zapraszamy dzieci (dziewczynki i chłopców) w wieku od 9 lat do 17 lat.
– do 40 zł / miesiąc

ZAJĘCIA MUZYCZNE
– SEKCJA WOKALNA
Zajęcia poprowadzi Lena Charkiewicz – pedagog wokalna.
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Śpiewamy najnowsze przeboje w świetnych aranżacjach. Na każdych zajęciach profesjonalnie rozśpiewasz się, popracujesz nad prawidłową emisją głosu i dykcją. Będziesz śpiewał w zespole na głosy. Z nami poznasz różne techniki wokalne przydatne we wszystkich rodzajach muzyki. Możesz też zostać solistą w zespole. Zapraszamy!
–  do 50 zł / miesiąc

– SEKCJA NAUKI GRY NA GITARZE
Zajęcia poprowadzi Jerzy Charkiewicz – pedagog, muzyk, reżyser nagrań
–  do 50 zł / miesiąc

– SEKCJA NAUKI GRY NA INSTRUMENTACH KLAWISZOWYCH
Zajęcia poprowadzi Lena Charkiewicz – pedagog wokalna
Sekcje nauki gry na instrumentach klawiszowych oraz gitarowych  skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami rządzącymi muzyką, zapisem nutowym oraz nazwami dźwięków  akordów i skal. Zajęcia nauki gry na instrumentach  odbywać się będą w kilkuosobowych grupach, jednak każdy wychowanek zrealizuje indywidualny program dostosowany do jego wieku, umiejętności i preferencji muzycznych.
–  do 50 zł / miesiąc

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA MŁODZIEŻY
Zajęcia poprowadzi  Irena Nowogrodzka – Barańska – fotografka
Zajęcia skierowane do osób w wieku 13-15 lat. Na zajęciach zajmiemy się fotografią portretową, krajobrazową, reportażową, artystyczną. Poznamy różne techniki fotografowania, spróbujemy znaleźć swój styl. Nie zabraknie teorii w postaci historii fotografii, ani praktyki, czyli poznania różnych funkcji aparatu i wykorzystania ich w trakcie sesji. Jednak głównym celem zajęć będzie zaszczepienie umiłowania do fotografii, która nie pozwala na nudę!
– do 40 zł / miesiąc

JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI
Zajęcia poprowadzi Ewa Kazuła – magister filologii angielskiej z przygotowaniem wczesnoszkolnym, wykwalifikowany instruktor Helen Doron, nauczyciel w szkole językowej Fabryka Języka.
Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 4-10 lat. Zachęcamy wszystkie dzieci do rozpoczęcia przygody z językiem obcym, gdzie nauka odbywa się poprzez gry i zabawę.
– do 50 zł / miesiąc

KLUB RODZICA
Zajęcia poprowadzą instruktorzy i specjaliści z różnych dziedzin.
Zajęcia skierowane do wszystkich rodziców, którzy czekają na swoje pociechy uczęszczające na sekcje. W ramach Klubu Rodzica zorganizujemy dla Państwa ciekawe warsztaty i wykłady w czasie równoległym do zajęć dla dzieci, tak aby czas spędzony w naszym CK był tak samo atrakcyjny dla opiekunów jak i dla najmłodszych.
– zajęcia bezpłatne

KLUB BRYDŻOWY
Zajęcia poprowadzi Piotr Wilczok – doświadczony gracz brydża sportowego
Zajęcia specjalnie dla dorosłych, którzy są fanami towarzyskich gier karcianych. Bez względu na to czy znasz zasady gry, czy dopiero chciałbyś się ich nauczyć – jesteś mile widziany w Klubie Brydżowym.
– zajęcia bezpłatne

NAUKA GRY W SZACHY
Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym
– zajęcia bezpłatne 

Zajęcia zaczną się już we wrześniu br. i będą odbywały się w Centrum Kultury oraz w Szkole Podstawowej w Mielnie. Szczegółowy plan zajęć zostanie rozpisany i udostępniony do 17 września na stronie www.ckm.mielno.pl oraz na naszym fanpage’u na Facebooku.Opłata miesięczna za pierwszą wybraną sekcję jest płatna 100 %, a każda kolejna sekcja 10 zł taniej. Odpłatność za zajęcia będzie ustalona do końca września do końca września w zależności od ilości zgłoszonych uczestników.