PLAN SEKCJI DOSTĘPNY TUTAJ

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu z Centrum Kultury w Mielnie.  Nasi pracownicy udzielą wyczerpujących informacji na temat zajęć. Zapisy przyjmujemy telefonicznie pod nr 94 315 60 71.


  • ZAJĘCIA FIZYCZNE

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Kamińska – wykwalifikowana instruktorka fitness z Centrum Rekreacji Forma

OPŁATY ZA ZAJĘCIA POBIERA PROWADZĄCY

Zapraszamy wszystkich aktywnych mieszkańców gminy, a także tych którzy chcą rozpocząć treningi
i zadbać o swoją kondycję i wydolność. Trzy razy w tygodniu nasza trenerka poprowadzi różne zajęcia fizyczne dla dorosłych. Fitness dla pań to treningi ogólnorozwojowe przy energetycznej muzyce, podczas których pracujemy nad wszystkimi partiami ciała z użyciem sprzętu fitness. Zdrowy kręgosłup to spokojniejszy trening mający na celu wzmacnianie mięśni stabilizujących kręgosłup i prawidłową postawę. Na jogę zapraszamy wszystkich tych, którzy oprócz sprawności fizycznej chcą uzyskać wewnętrzny spokój i poczucie harmonii.

Fitness dla pań, Zdrowy Kręgosłup oraz Joga stanowią osobne sekcje. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapisów na jeden, dwa albo nawet trzy panele treningowe, które poprowadzi profesjonalna trenerka.

Zajęcia odbywają się w CKM:

Poniedziałki w godz. 18:00 – 19:00 i 19:00 – 20:00 – fitness dla pań
Wtorki 16:30 – 17:30 i 17:30 – 18:30 – joga
Czwartki 16:15 – 17:15 – zdrowy kręgosłup oraz 17:35-18:35 – fitness dla pań


  • Stowarzyszenie Profilaktyki i Terapii MŁODZI MŁODYM oraz Centrum Kultury w Mielnie zapraszają:

– wszystkich rodziców na spotkania: „HERBATKA Z PSYCHOLOGIEM – JAK BYĆ RODZICEM I NIE ZWARIOWAĆ”

Są to zajęcia dla rodziców dzieci w każdym wieku, którzy chcą przede wszystkim znaleźć czas dla swojego dziecka tak, aby był on przyjemny dla wszystkich. Nauczymy Cię jak budować udane relacje
z dzieckiem i jak rozumieć jego zachowanie. Dowiesz się jak poznać jego potrzeby i zdobędziesz umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych.

Zajęcia są prowadzone w formie dyżuru psychologa w każdy wtorek w CKM w godz. o 16:30.
– zajęcia bezpłatne

 

– oraz nastolatków na zajęcia: BĄDŹ SOBĄ – DZIAŁAJ I ROZWIJAJ SIĘ –

Podczas naszych zajęć dowiesz się co zrobić z własną energią, jeśli tylko chce Ci się chcieć. Będziesz mieć okazję sprawdzić się we wspólnym działaniu i odkrywaniu własnych pasji. Stworzymy Ci możliwość osobistego rozwoju, nauczysz się twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań, a także angażowania innych w pracę użyteczną społecznie.

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Mielnie w każdy wtorek w godz. od 14:30 w sali nr 7.
– zajęcia bezpłatne


  •  ZAJĘCIA TANECZNE

– SZKOŁA TAŃCA PASJA DLA DZIECI –

Zajęcia poprowadzi Agata Krajewska – wykwalifikowana instruktorka tańca. Taniec nowoczesny dla dzieci. Zajęcia są podzielone na dwie grupy  – w wieku przedszkolnym oraz w wieku szkolnym.

Zajęcia odbywają się w CKM we wtorki i czwartki w godz. 17:30 – 18:30 


  • SEKCJA FORM UŻYTKOWYCH

– DLA DZIECI I MŁODZIEŻY –

Zajęcia poprowadzą Aleksandra Kolanek – projektant, grafik, licencjatka wzornictwa i komunikacji wizualnej oraz Krystyna Niewinowska – z wykształcenia pedagog z zamiłowania animator kultury

Zajęcia dedykowane dla dzieci i młodzieży w wieku 6-10 lat oraz 11-14. W tej pracowni będziemy prężnie rozwijać swoją kreatywność, zdolności manualne i wyobraźnię przestrzenną. Będziecie mieli okazję poznać różne techniki rękodzielnicze oraz na nowo odkryć właściwości i możliwości różnych materiałów plastycznych. Na tych warsztatach nieraz powstanie „coś” z „niczego”. Nie wierzysz? Przyjdź i zobacz! Zapraszamy do niezwykłej zabawy z plastyką.

Zajęcia odbywają się w CKM we wtorki w godz. 16:00 – 17:30 – grupa dzieci w wieku 6 -10 lat i czwartki w godz. 16:00 – 17:30 – grupa dzieci w wieku 11 – 14 lat
– zajęcia bezpłatne

 

– DLA DOROSŁYCH –

Zajęcia poprowadzi  Anetta Kolanek – z wykształcenia plastyk z zawodu florystka, dekoratorka, projektantka.

Zajęcia dedykowane dla dorosłych, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność. Oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej z rękodzieła, rysunku, malarstwa oraz kompozycji będą również zajęcia
z zakresu estetyki i dekoracji. Lubisz prace ręczne, czy może zawsze chciałaś/łeś nauczyć się szyć, robić stroiki do domu lub projektować? Jeśli tak, te zajęcia są właśnie dla Ciebie!

Zajęcia odbywają się w CKM we wtorki i środy w godz. 18:30 – 20:00
– zajęcia bezpłatne  • ZAJĘCIA MUZYCZNE

– SEKCJA WOKALNA

Zajęcia poprowadzi Lena Charkiewicz – pedagog wokalna.

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Śpiewamy najnowsze przeboje w świetnych aranżacjach. Na każdych zajęciach profesjonalnie rozśpiewasz się, popracujesz nad prawidłową emisją głosu i dykcją. Będziesz śpiewał w zespole na głosy. Z nami poznasz różne techniki wokalne przydatne we wszystkich rodzajach muzyki. Możesz też zostać solistą w zespole. Zapraszamy!

Zajęcia odbywają się w CKM we wtorki w godz. 17:45 – 19:45
– zajęcia bezpłatne

 

– SEKCJA NAUKI GRY NA GITARZE

Zajęcia poprowadzi Jerzy Charkiewicz – pedagog, muzyk, reżyser nagrań

Zajęcia odbywają się w CKM w czwartki w godz. 18:15 – 19:45
– zajęcia bezpłatne

 

– SEKCJA NAUKI GRY NA INSTRUMENTACH KLAWISZOWYCH – 

Zajęcia poprowadzi Lena Charkiewicz – pedagog wokalna

Sekcje nauki gry na instrumentach klawiszowych oraz gitarowych  skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami rządzącymi muzyką, zapisem nutowym oraz nazwami dźwięków  akordów i skal. Zajęcia nauki gry na instrumentach odbywać się będą w kilkuosobowych grupach, jednak każdy wychowanek zrealizuje indywidualny program dostosowany do jego wieku, umiejętności i preferencji muzycznych.

Zajęcia odbywają się w CKM w czwartki w godz. 18:15 – 19:45
– zajęcia bezpłatne


  • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE DLA MŁODZIEŻY –

Zajęcia poprowadzi  Irena Nowogrodzka – Barańska – fotografka

Zajęcia skierowane do osób w wieku 13-15 lat. Na zajęciach zajmiemy się fotografią portretową, krajobrazową, reportażową, artystyczną. Poznamy różne techniki fotografowania, spróbujemy znaleźć swój styl. Nie zabraknie teorii w postaci historii fotografii, ani praktyki, czyli poznania różnych funkcji aparatu i wykorzystania ich w trakcie sesji. Jednak głównym celem zajęć będzie zaszczepienie umiłowania do fotografii, która nie pozwala na nudę!

Zajęcia odbywają się w Szkole Podstawowej w Mielnie w środy w godz. 16:30 – 18:30 w sali nr 7
– zajęcia bezpłatne 


  • JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI –

Zajęcia poprowadzi Ewa Kazuła – magister filologii angielskiej z przygotowaniem wczesnoszkolnym, wykwalifikowany instruktor Helen Doron, nauczyciel w szkole językowej Fabryka Języka.

Zajęcia dedykowane dla dzieci w wieku 4-10 lat. Zachęcamy wszystkie dzieci do rozpoczęcia przygody z językiem obcym, gdzie nauka odbywa się poprzez gry i zabawę.

Zajęcia odbywają się w CKM w poniedziałki w godz. 15:00 – 17:45 i czwartki 15:45 – 17:30  • KLUB BRYDŻOWY –

Zajęcia poprowadzi Piotr Wilczok – doświadczony gracz brydża sportowego

Zajęcia specjalnie dla dorosłych, którzy są fanami towarzyskich gier karcianych. Bez względu na to czy znasz zasady gry, czy dopiero chciałbyś się ich nauczyć – jesteś mile widziany w Klubie Brydżowym.

Zajęcia odbywają się w budynku przy stadionie sportowym w Mielnie (ul. Olimpijska) w każdy czwartek od godz. 17:00
– zajęcia bezpłatne


  • NAUKA GRY W SZACHY –

Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym

Zajęcia odbywają się w CKM w każdy wtorek w godz. 18:35 – 19:35
– zajęcia bezpłatne


  • GRY PLANSZOWE

Zajęcia dla całych rodzin.

Zajęcia odbywają się w CKM w każdy piątek w godz. 16:00 – 19:00
– zajęcia bezpłatne


Dokumenty do pobrania:

 

Dokumenty do pobrania:

Formularz dla pełnoletnich uczestników

Formularz dla uczestników niepełnoletnich

Regulamin zajęć