Zima coraz bliżej, co oznacza, że całe Mielno szykuje się na przyjazd tysięcy miłośników mroźnych kąpieli! Jubileuszowy Międzynarodowy Zlot Morsów odbędzie się – zgodnie z tradycją – w drugi weekend lutego, a my spodziewamy się kolejnego rekordu pod względem ilości uczestników.

– Już w ciągu dwóch pierwszych tygodni rejestracji, zapisu dokonało ponad 1000 morsów. Cieszymy się z tego powodu, bo utwierdza nas to w przekonaniu, że dla morsów z całej Polski Zlot w Mielnie jest wyjątkowym czasem, na który czekają cały rok – mówi Anna Ledochowicz, dyrektor Centrum Kultury w Mielnie.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na liczbę uczestników, ale i dzięki atrakcjom, które przygotowano z okazji 15 urodzin MZM. Przecież wyjątkowy jubileusz, wymaga wyjątkowych obchodów! Nie chcemy zdradzić wszystkich szczegółów, ale zapewniamy, że będzie się działo!
Niewątpliwie największą zmianą będzie nowe centrum Zlotu, które ze względu na stale zwiększającą się liczbę zlotowiczów, zostanie przeniesione do nowej lokalizacji w samym sercu Mielna. W specjalnie przygotowanym namiocie odbędzie się duża część atrakcji, w tym m.in. panel jubileuszowy z gośćmi specjalnymi, wieczory integracyjne oraz jeden z najbardziej oczekiwanych punktów, czyli Wielki Bal – na imprezie będzie mogło się bawić nawet 1500 osób!

Nie zapominamy jednak o morsach, które wolą spędzać czas aktywnie. Jak co roku na plaży przy promenadzie w Mielnie – pomimo mrozu – będzie gorąco! Gwarantujemy, że nasi animatorzy rozgrzeją nawet największych zmarzluchów: na uczestników czekają wspólne rozgrzewki, pokazy taneczne i inne aktywności sportowe. Nie zabraknie też Morsowego Pałacu Ślubów – tym razem w prawdziwie amerykańskim stylu. Śluby w nim zawarte będą ważne tylko w Mielnie i tylko podczas zlotu.

Takiego rozmachu i charakteru, jaki będzie miał XV Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie, nie miał żaden dotychczasowy Zlot.

Szczegóły na stronie www.zlotmorsow.mielno.pl